पुरानै भाग नपाए ‘विपक्षी मधेसी’ आन्दोलनमा उत्रने

२ चैत्र २०६९, शुक्रबार १७:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ चैत । मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले वहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा अन्तरिम चुनावी मन्त्रिपरिषद् गठन गरेर प्रमुख भनिएका चार दलले जनताको अधिकार खोसेको आरोप  लगाएका छन् । संघीय लोकतान्त्रिक मोर्चाको समेत नेतृत्व गरिरहेका यादवले चार दलबीच सहमति भएको समानुपातिक सीट संख्यामा आपत्ति जनाउँदै सो सिट संख्या स्वीकार नगर्ने जनाएको छ ।
राजधानीमा शुक्रबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा यसअघिकै आधारमा सिट निर्धारण गरिनु पर्ने माग गर्दै सो नभए मोर्चा आन्दोलनमा जाने चेतावनी यादवले दिए । अघिल्लो नियमअनुसार ४२ प्रतिशत प्रत्यक्ष, ५८ प्रतिशत समानुपातिक र २६ जना मन्त्रिपरिषदबाट नियुक्त हुने व्यवस्था थियो । चार दलको संयन्त्रलाई षड्यन्त्रको विशेषण दिँदै उनले चार दलको खटनमा सरकारको लगाम समातेका प्रधानन्यायाधीश रेग्मी नेतृत्वको सरकारले निष्पक्ष चुनाव गराउन नसक्ने ठोकुवा गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा