पुरानै भाग नपाए ‘विपक्षी मधेसी’ आन्दोलनमा उत्रने

२ चैत्र २०६९, शुक्रबार १७:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ चैत । मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले वहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा अन्तरिम चुनावी मन्त्रिपरिषद् गठन गरेर प्रमुख भनिएका चार दलले जनताको अधिकार खोसेको आरोप  लगाएका छन् । संघीय लोकतान्त्रिक मोर्चाको समेत नेतृत्व गरिरहेका यादवले चार दलबीच सहमति भएको समानुपातिक सीट संख्यामा आपत्ति जनाउँदै सो सिट संख्या स्वीकार नगर्ने जनाएको छ ।
राजधानीमा शुक्रबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा यसअघिकै आधारमा सिट निर्धारण गरिनु पर्ने माग गर्दै सो नभए मोर्चा आन्दोलनमा जाने चेतावनी यादवले दिए । अघिल्लो नियमअनुसार ४२ प्रतिशत प्रत्यक्ष, ५८ प्रतिशत समानुपातिक र २६ जना मन्त्रिपरिषदबाट नियुक्त हुने व्यवस्था थियो । चार दलको संयन्त्रलाई षड्यन्त्रको विशेषण दिँदै उनले चार दलको खटनमा सरकारको लगाम समातेका प्रधानन्यायाधीश रेग्मी नेतृत्वको सरकारले निष्पक्ष चुनाव गराउन नसक्ने ठोकुवा गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लमजुङ। गएरातिदेखि परेको अविरल वर्षासँगै आएको बाढी पहिरोले डुम्रे–बेँसीसहर सडक र बेँसीसहर–चामे सडक अवरुद्ध भएको छ । डुम्रे बेँसीसहर सडक

काठमाडौं विमानस्थलममा आईएफआर उडान भइरहेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । हाल देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव रहेको छ । मंगलबार देशका

काठमाडौँ । एकीकृत समाजवादीपछि जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले पनि आफ्नो पार्टीबाट सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरु फिर्ता बोलाउने निणर्य गरेको छ

टेक्सास । अमेरिकाकाे टेक्सासस्थित सान एन्टोनियोको बाहिरी इलाकामा एउटा लरीमा कम्तीमा ४२ जना आप्रवासी मृत फेला परेका छन् । फेला