माछा पालन व्यवसायबाट जिविकोपार्जन

१९ चैत्र २०६८, आईतवार १८:०७ मा प्रकाशित

बैतडी, १९ चैत । बैतडीको वसन्तपुर गाविस वडा नं ८ धनचुलीका कृत बहादुर चन्दले माछा पालन व्यवसाय गरेर निकै आम्दानी गर्नुभएको छ । पहाडी क्षेत्रमा समेत माछा पालन व्यवसाय गरेर उहाँले बार्षिक रुपमा ८० हजार रुपैंया आम्दानी गर्ने गरेको बताउनुभयो । तीन बर्ष पहिलादेखि माछा पालन व्यवसाय शुरु गर्नुभएका चन्दले माछा पालन व्यवसाय जिविकोपार्जनको राम्रो स्रोत भएको बताउनुभयो । कैलालीको गेटाबाट माछाका भुराहरु ल्याएर व्यवसाय थाल्नु भएका चन्दले दुर्गास्थान तथा देहीमाण्डौं बजारमा माछा विक्रि गर्ने गरेको बताउनुभयो । माछाको माग धेरै भएपनि आपूर्ती हुन नसकेको उहाँले बताउनुभयो । पहिला भारतमा गएर आफ्नो श्रम बेच्न बाध्य भएका चन्दले स्वदेशमै केही गरेर राम्रो आम्दानी गर्न सकिन्छ भन्ने उदाहरण दिनुभएको छ । आफ्नो ठाउँको स्रोत साधनको उपयोग गरेर व्यवसाय गरे जिविकोपार्जनका लागि अन्यत्र जानु नपर्ने चन्दको धारणा छ । माछा पालन व्यवसायमा लागेका चन्दले पछिल्लो २ बर्ष यता च्याउ खेतीसमेत शुरु गर्नुभएको छ । च्याउ खेतीबाट पनि राम्रो आम्दानी हुने गरेको उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ओलीलाई नेपालको

काठमाडौँ । नेकपाका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले राजीनामाको कुरा तत्काललाई टरेको बताएका छन्। प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच बिहीबार वार्ता भएको छ ।