प्रधानले बुझाए राजीनामा

२ चैत्र २०६९, शुक्रबार १७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ चैत । प्रधानमन्त्री ओहदाबाट बाबुराम भट्टराईको बहिर्गमनसँगै पत्रकार डेकेन्द्र थापाका अभियुक्त कारबाही प्रकरणमा तीव्र बिवादमा मुछिएका महान्यायधिवक्ता मुक्ति प्रधानले राजीनामा दिएका छन् । नयाँ सरकार गठन भएको भोलिपल्टै उनले चुनावी सरकारका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीसमक्ष राजीनामा बुझाएका हुन् ।
राष्ट्रिय मानवअधिकार सरोकार केन्द्र नामक गैरसरकारी संस्था चलाउने प्रधानलाई सरकारको कानूनी सल्लाहकारका रुपमा रहने महान्यायाधीवक्ता पदमा एमाओवादी नेतृत्वको सरकारले २०६७ साल भदौ २२ गते नियुक्ति दिएको थियो । सशस्त्र द्वन्दका समयमा मुक्ति प्रधानलगायतका केही माओवादी नेता पार्टी सम्पर्कबाट टाढिएर बसेका भए पनि पार्टी सरकारमा गएपछि लाभ उठाएको भन्दै एमाओवादीका अधसंख्यक कार्यकर्ताले असन्तुष्टि जनाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिमा संविधान, लोकतन्त्र र जनतालाई केन्द्रमा राखेर निर्णय लिने भएको छ । कांग्रेसका सभापति