प्रधानले बुझाए राजीनामा

२ चैत्र २०६९, शुक्रबार १७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ चैत । प्रधानमन्त्री ओहदाबाट बाबुराम भट्टराईको बहिर्गमनसँगै पत्रकार डेकेन्द्र थापाका अभियुक्त कारबाही प्रकरणमा तीव्र बिवादमा मुछिएका महान्यायधिवक्ता मुक्ति प्रधानले राजीनामा दिएका छन् । नयाँ सरकार गठन भएको भोलिपल्टै उनले चुनावी सरकारका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीसमक्ष राजीनामा बुझाएका हुन् ।
राष्ट्रिय मानवअधिकार सरोकार केन्द्र नामक गैरसरकारी संस्था चलाउने प्रधानलाई सरकारको कानूनी सल्लाहकारका रुपमा रहने महान्यायाधीवक्ता पदमा एमाओवादी नेतृत्वको सरकारले २०६७ साल भदौ २२ गते नियुक्ति दिएको थियो । सशस्त्र द्वन्दका समयमा मुक्ति प्रधानलगायतका केही माओवादी नेता पार्टी सम्पर्कबाट टाढिएर बसेका भए पनि पार्टी सरकारमा गएपछि लाभ उठाएको भन्दै एमाओवादीका अधसंख्यक कार्यकर्ताले असन्तुष्टि जनाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

वाशिङ्गटन डिसी । नेपालले अल्पविकसित देशको सूचीबाट स्तरोन्नति भई मध्यमस्तरको विकासशील देशका रूपमा सूचीकृत हुने मापदण्ड पूरा गरेको छ ।