एक-दुई दिनमै चुनावको तिथि तोकिने

२ चैत्र २०६९, शुक्रबार ०९:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ चैत । चुनावी प्रयोजनका लागि नवगठित सरकारले एक-दुई दिनमै निर्वाचनको तिथि निर्धारण गर्ने भएको छ । गृह तथा परराष्ट्रमन्त्री माधव घिमिरेका अनुसार सरकारले निर्वाचन आयोगसँग छलफल गरेर यथाशीघ्र संविधानसभा निर्वाचनको मिति तोक्ने काम गर्नेछ ।
प्रमुख राजनीतिक दलदहरुले असार ७ भित्र निर्वाचन गराउने जिम्मेवारी दिएअनुसार अन्तरिम चुनावी सरकारले समयमै स्वच्छ र निष्पक्ष निर्वाचन गराउने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको छ भने चुनावी वातावरण बनाउनका लागि सहयोग गर्न सबै दल, नागरिक समाज, प्रेस र सर्वसाधारणलाई आग्रह पनि गरेको छ ।
यसैबीच मन्त्रीमण्डलको बैठकले जथाभावी आर्थिक सहयोग तथा चन्दा वितरणलाई रोक लगाउँदै मापदण्डबाहिर कुनै रकम नबाँड्ने निर्णय गरेको छ भने पेट्रोलियम पदार्थको अभाव हटाउन एक समिति गठन गर्ने निर्णय गरेको छ । सो समितिमा मुख्यसचिव लीलामणि पौडेलका साथमा गृह, अर्थ, वाणिज्य सचिव र उद्योग वाणिज्य संघका पदाधिकारीहरु रहनेछन् जसले पेट्रोलियमको सहज आपूर्तिको व्यवस्था मिलाउने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। कोरोना संक्रमण दर बढ्दै जाँदा नागरिक स्तरबाट भने स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड पालनामा गम्भीर लापर्वाही देखिएको छ । स्वास्थ्य क्षेत्रका जानकारहरूले कोरोना संक्रमणबाट