बालगृह निर्माणका लागि देशव्यापी पैदल यात्रा

१ चैत्र २०६९, बिहीबार ०७:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १ चैत । नेपालमा सेवाको लागि सहयोगी हातहरु नामक संस्थाले ‘अनाथ, असहाय, असक्त बालबालिकाहरुलाई प्रेम र सहयोग गरौँ उनीहरुको भविष्य सुनिश्चित गरौँ’ भन्ने नारासहित देशव्यापी पैदलयात्रा सुरु गरेको छ ।  पैदल यात्रामा ४ बालबालिका र संस्थाका २ जना पदाधिकारीहरु रहने छन् । यात्राको पहिलो चरणमा धादिङ, नुवाकोट, गोरखा, लमजुङ, तनहुँ, कास्की, पर्वत, वाग्लुङलगायतका जिल्लाहरुको यात्रा गरिने संस्थाका अध्यक्ष भगत खत्रीले जानकारी दिए । दोस्रो चरणको यात्रामा मध्यपश्चिमाञ्चल र सुदूरपश्चिमाञ्चल रहने र तेस्रो चरणमा मध्यमाञ्चलको बाँकी जिल्लाहरु र पूर्वाञ्चलको यात्रा तय गरिने छ ।
मुलुकभरमा रहेका अनाथ, असहाय, अशक्त बालबालिकाहरुको खोज अध्ययन अनुसन्धान उनीहरुलाई शिक्षा, स्वास्थ्य, आश्रय तथा पोषणका लागि सुविधासम्पन्न बालगृहको निर्माण गर्नु पैदलयात्राको मुख्य उद्देश्य रहेको अध्यक्ष खत्रीले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकार र विप्लव समूहबीचको औपचारिक वार्ता आजदेखि सुरु भएको छ । आज बिहान दुवै समूहको पहिलो चरणको औपचारिक

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहले आज बुधबार दिनभर बैठकैबैठक राखेका छन् । कसरी अघि बढ्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई

वर्षौँदेखि कालीगण्डकी नदीको अवैधरूपमा दोहन हुँदै आएको छ । देश सङ्घीयतामा गइसकेपछि गण्डकी प्रदेश सरकारले नदीजन्य पदार्थको उत्खनन तथा निकासी

टीकापुर । सन्तानको रहर पुगेकाहरुका लागि सञ्चालन गरिएको स्थायी बन्ध्याकरण शिविरमा दुई दिनमा ४६ जनाले सेवा लिएका छन् । पहिलो