नयाँ कार्यकर्ता भित्र्याउँदै महतोले भने- ‘भोली सपथ हुन सक्छ’

२९ फाल्गुन २०६९, मंगलवार १४:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ फागुन । विवादित विषयमा सहमति जुटाउने चार राजनीतिक दलको प्रयास आझै जारी छ । आज पनि दलहरु गम्भीर छलफलमा जुटेका छन् । एक महिना वार्ता, छलफल र सहमतिको कसरत चलिसक्यो, मंगलबार दिउँसोसम्म पनि कुरा भने मिल्न सकेको छैन । तथापि, प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीलाई सपथ खुवाउने अवस्थामा पुगिएको दाबी नेताहरुले गर्न थालेका छन् । नेपाल सद्‍भावना पार्टीका अध्यक्ष तथा स्वास्थ्य मन्त्री राजेन्द्र महतोले जानकारी गराएअनुसार दलहरुबीच जारी छलफल आज टुंगोमा पुगेमा भोलि बुधबार प्रधानन्यायाधिश रेग्मीले चुनावी सरकारको नेतृत्व गर्दै सपथ लिने छन्। प्रमुख चार दलबीच भएको सहमतिलाई अन्तिम रुप दिएपछि शितल निवासमा हुने सर्वदलीय वैठकबाट अनुमोदन गराउने कार्यक्रम तय भइसकेको बुझिएको छ।
महतोले भने,  ‘दलहरुबीचको जारी वार्ता सहमतिनजिक पुगेको छ, त्यसले मुर्त रुप लिने संकेत अधिकतम बढेको पनि छ, आज कुरा टुंगियो भने भोलि प्रधानन्यायाधिशले चुनावी सरकारको सपथ लिनुहुनेछ।’
यसैबीच उपेन्द्र यादवलाई गाली गर्दै गत साता मधेसी जनअधिकार फोरम, नेपाल नामक पार्टी परित्याग गरेका योगेन्द्र यादवलगायत १८ जना नेपाल सदभावना पार्टीमा प्रवेश गरेका छन्। तिनै नवप्रवेशी फुलमाला र टिका लगाएर पार्टीमा भित्र्याउन आयोजना गरेको कार्यक्रममा महतोले सरकार गठनसम्बन्धी उपरोक्त अभिव्यक्ति दिएका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली महको पहिचान गुम्ने गरी नाजायज मुनाफा लिने उद्देश्यले अखाद्य वस्तु मिसाएर व्यवसाय गरेको भन्दै हालै केद्रीय अनुसन्धान

काठमाडौं । सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनको बैठक अपरान्ह चार बजे पुनः बस्ने गरी सकिएको छ । शनिबार बिहान प्रधानमन्त्री निवास

वासिङ्टन। अमेरिकी रक्षामन्त्री लोयड अस्टिनले शुक्रबार युक्रेनलाई लिएर रुससँगको द्वन्द्व “टार्नै नसकने” अवस्थामा नपुगेको बताउँनुभएको छ । “कूटनीतिक पहलका लागि

काठमाडाैं।पाँच दलीय सत्ता गठबन्धनकाे बैठक प्रधानमन्त्री सरकारी निवास बालुवाटारमा जारी छ । केही बेर अघि सुरु भएकाे बैठकमा प्रधानमन्त्री एवं कांग्रेस