सुदुरपश्चिमका नाममा डिएफआइडीबाट पाँच अर्ब ११ करोड अनुदान

२८ फाल्गुन २०६९, सोमबार १६:५३ मा प्रकाशित

रासस/ काठमाडौं, २८ फागुन । बेलायत सरकारको विकासका लागि अन्तर्राष्ट्रिय विभाग (डिएफआइडी)ले तेस्रो चरणको ग्रामीण पहुँच कार्यक्रम कार्यान्वयन गर्न पाँच अर्ब ११ करोड अनुदान सहयोग उपलब्ध गराउने भएको छ । अर्थमन्त्रालयमा सोमबार आयोजित कार्यक्रममा अर्थ मन्त्रालयका सचिव शान्तराज सुवेदी र डिएफआइडीका नेपाल प्रमुख डोमिनिक ओनिइलले उक्त अनुदान उपलब्ध गराउनेसम्बन्धी सहमतिपत्रमा हस्तारक्षर गरेका छन् ।
गरिब तथा पिछडिएका वर्गमा आय तथा रोजगारीका अवसर सिर्जना गरी उनीहरूको जीवनस्तरमा सुधार ल्याउादै आर्थिक गतिविधिमा पहुाच विस्तार गर्न अनुदान सहयोग खर्च गरिनेछ । आगामी चार वर्षमा खर्च गरिने उक्त सहयोगले मध्यपश्चिम तथा सुदूरपश्चिमका जिल्लाहरू हुम्ला, बाजुरा, मुगु, अछाम, कालीकोट, जुम्ला र दैलेखका जनताको जीवनस्तरमा सुधार आउने विश्वास गरिएको छ ।
कार्यक्रममा अर्थ सचिव सुवेदीले प्राप्त सहयोगले सम्बन्धित जिल्लाको पूर्वाधार विकासबाट त्यहाँका जनताको जीवनस्तर उकास्न महत्वपूर्ण योगादान पुग्ने उल्लेख गरे । त्यस्तै, डिएफआइडीका प्रमुख ओनिइलले चार वर्षभित्रमा त्यस क्षेत्रमा दुई हजार ४०० किलोमिटर सडक निर्माण गरेपछि उनीहरूको जीवनस्तरमा सुधार आउने विश्वास व्यक्त गरेको थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत