सहमति हुनेमा आशंका कायम

२८ फाल्गुन २०६९, सोमबार १२:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ फागुन । प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने सन्दर्भमा एमाओवादीको इमानदारीमाथि चौतर्फी आशंका उठिरहेको परिवेशबीच बाधाअड्काउ फुकाउ मस्यौदामा चार दलबीच सहमति जुटेको बताइएको छ । विशेष समितिको कार्यालय नयाँ बानेश्वरमा आइतबार बेलुकी बसेको शीर्ष बैठकमा दलहरूबीच बाधाअड्काउ फुकाउ प्रक्रियाबारे सहमति जुटेको हो। कार्यदलले तयार गरेको मस्यौदालाई शीर्ष नेताहरूले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईमार्फत प्रधान न्यायाधीश खिलराज रेग्मीसमक्ष पुर्याएका छन्। राष्ट्रपतिबाट बाधाअड्काउ फुकाउलगत्तै प्रधान न्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन प्रक्रिया अघि बढाउने तयारी दलहरूले गरेका छन् भने आज दिउँसो शीर्ष बैठक बसेर सत्यनिरुपण आयोगमा सहमति गर्ने तयारी गरिएको पनि बताइएको छ । तर, सहमतिको नाममा धेरै पटक बैठक बसेर पनि सहमतिमा पुग्न नसकेका दलहरुबीच आज पनि कुरा मिल्नेमा आशंका कायम नै रहेको धारणा कतिपय नेताहरुले व्यक्त गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा संसदीय दलको नेताबाट केपी ओलीलाई हटाएर पुष्पकमल दाहाललाई चयन गरिएको पत्र संसद सचिवालयले दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको नेतृत्वमा रहेको पार्टीको नाम नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी(नेकपा) राख्ने निर्वाचन

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आज कोभिड–१९ विरुद्धको खोप लगाउनुभएको छ । त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा बिहान पुगेर प्रधानमन्त्री ओलीले धर्मपत्नी

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभाको सातौँ अधिवेशन आजदेखि शुरु हुँदैछ । सरकारको नेतृत्व गरिरहेको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीभित्रको विवाद उत्कर्षमा पुगिरहेको बेला सर्वोच्च