एक दर्जन तिब्बती शरणार्थी पक्राउ

२७ फाल्गुन २०६९, आईतवार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ फागुन । २० हजारभन्दा बढी तिब्बती शरणार्थी काठमाडौं लगायतका स्थानमा चीनविरोधि गतिविधिमा संलग्न रहेको र उनीह आत्मदाहका घटना घटाउन उद्यत् रहेको भनी चीन सरकारले लगाउँदै आएको आरोप र दबावमा परेर आइतबारल प्रहरीले एक दर्जन तिब्बती शरणार्थीलाई नियन्त्रणमा  गर्न लागेको आरोप लगाएर प्रहरीले एक दर्जन तिब्बती शरणार्थीहरुलाई नियन्त्रणमा लिएको छ । तिब्बतमा चीनले शासन सुरु गरेको ५४ औं वर्ष भएको अवसरमा शरणार्थीले आन्दोलित हुन सक्ने भन्दै चिनीयाँ दूतावासमार्फत् सरकारलाई सुरक्षामा कडाई गर्न दबाव पर्दै आएको समाचार यसअघि नै सार्वजनिक भएका थिए ।  यसैका आधारमा प्रहरीले केही दिनअघिदेखि नै बौद्ध क्षेत्रमा गस्ती बढाएको थियो ।
केही महिना अघि एकजना बौद्ध भिक्षुले स्वतन्त्र तिब्बतको माग गर्दै बौद्धमा आत्मदाह गरेपछि चीन यस मामलामा थप गम्भीर बनेको थियो भने भिक्षुको आत्मदाह लगत्तै त्यस बारेमा नेपाल सरकारको धारणा माग्दै तत्कालीन चिनियाँ राजदूत योङ हउलानले नेपाल सरकारलाई डिप्लोम्याटिक नोट समेत पठाएका थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत