असहायका लागि उपचारको अलग व्यवस्था

२७ फाल्गुन २०६९, आईतवार ०८:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ फागुन । वृद्धवृद्धा एवं अपांगले सहज उपचार दिलाउने उद्देश्यले स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आठवटा अस्पतालमा ‘ज्येष्ठ नागरिक एवं अपांगता विशेषज्ञ ओपिडी’ स्थापना गर्न लागेको जनाएको छ । सरकारी अस्पतालहरूले प्रदान गर्ने सेवा वृद्धवृद्धा एवं अपांग व्यक्तिका लागि प्रभावकारी नदेखिएपछि मन्त्रालयले सामाजिक सेवा कार्यक्रमअन्तर्गत यस्तो अवधारणा ल्याएको बताइएको छ । आठवटा अस्पतालमा वृद्धवृद्धा र अपांगता भएका व्यक्तिलाई छुट्टै विशेषज्ञ ओपिडी सेवा उपलब्ध गराउने यस योजनासम्बन्धी निर्देशिका तयार भइसकेको छ भने केही महिनाभित्रै तोकिएका अस्पतालमा यस्ता युनिट स्थापना हुने मन्त्रालयको कथन छ ।
बताइएअनुसार पहिलो चरणमा केन्द्रीय र क्षेत्रीय अस्पतालबाट यस्तो सेवा दिने तयारी गरिएको छ । केन्द्रको वीर, प्रसूतिगृह र कान्ति बाल अस्पतालमा यस्तो युनिट स्थापना गरिनेछ । काठमाडौंबाहिर कोसी अञ्चल अस्पताल, भरतपुर, पोखरा, बाँके र धनगढी अस्पतालमा यस्तो ओपिडी सेवा सञ्चालन हुनेछ । कान्ति बाल अस्पतालको ओपिडी अपांगता भएका बालबालिकाका लागि हुनेछ भने यस्तो सेवा विपन्न समुदायका लागि यस्तो सेवा निःशुल्क हुनेछ । त्यस्ता नागरिकलाई अस्पतालबाहेकका उपचारका लागि बिरामीको अवस्था हेरेर १० हजारसम्म आर्थिक सहयोगसमेत दिइने जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिमा संविधान, लोकतन्त्र र जनतालाई केन्द्रमा राखेर निर्णय लिने भएको छ । कांग्रेसका सभापति

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राजनीतिक स्थिरता कायम गर्दै जनताको जीवनमा परिवर्तन ल्याउने र स्थिरता कायम गर्ने लक्ष्यमा हुने