प्रमुख दल विवाद मिलाउन उपत्यका बाहिर जाने तयारीमा

१९ चैत्र २०६८, आईतवार १२:२० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ चैत । शान्ति प्रक्रिया अन्र्तगत सेना समायोजनको प्रक्रिया सुरु हुने वित्तिकै प्रमुख तीनदल संविधानका विवाद टुङ्गो लगाउन काठमाण्डु बाहिर जाने तयारीमा छन् । स्थान तय नभएपनि कम्तिमा दुईदिन उपत्यका बाहिरै बसेर पहिलो चरणको सहमति गर्नेमा दलहरु एकमत भएका भइसकेका छन् । राजनीतिक सुत्रधारको रुपमा काम गर्दै आउनु भएका कांग्रेस नेता अमेसकुमार सिंहले संविधानका धेरै विवादमा मौखिक सहमति बनिसकेको र बाँकी विवादलाई सहमति गरि लिखित दस्तावेज बनाउन उपत्यका बाहिर जाने तयारी भएको बताउनुयभो । सिंहले संविधान जारी गर्नु अगाडी राष्ट्रिय सरकार गठन गर्ने विषयमा पनि दलहरुबीच छलफल हुनेछ । एमाले नेता भीम रावलले पनि शान्ति प्रक्रियाले बाटो लगाउने वित्तिकै संविधानका विवाद समाधानका लागि तीनचरणमा लामो छलफल गर्ने सहमति भइसकेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको