प्रमुख दल विवाद मिलाउन उपत्यका बाहिर जाने तयारीमा

१९ चैत्र २०६८, आईतवार १२:२० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ चैत । शान्ति प्रक्रिया अन्र्तगत सेना समायोजनको प्रक्रिया सुरु हुने वित्तिकै प्रमुख तीनदल संविधानका विवाद टुङ्गो लगाउन काठमाण्डु बाहिर जाने तयारीमा छन् । स्थान तय नभएपनि कम्तिमा दुईदिन उपत्यका बाहिरै बसेर पहिलो चरणको सहमति गर्नेमा दलहरु एकमत भएका भइसकेका छन् । राजनीतिक सुत्रधारको रुपमा काम गर्दै आउनु भएका कांग्रेस नेता अमेसकुमार सिंहले संविधानका धेरै विवादमा मौखिक सहमति बनिसकेको र बाँकी विवादलाई सहमति गरि लिखित दस्तावेज बनाउन उपत्यका बाहिर जाने तयारी भएको बताउनुयभो । सिंहले संविधान जारी गर्नु अगाडी राष्ट्रिय सरकार गठन गर्ने विषयमा पनि दलहरुबीच छलफल हुनेछ । एमाले नेता भीम रावलले पनि शान्ति प्रक्रियाले बाटो लगाउने वित्तिकै संविधानका विवाद समाधानका लागि तीनचरणमा लामो छलफल गर्ने सहमति भइसकेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल