नेपाल भन्छन्- ‘म सुरुदेखि अहिलेसम्म पनि प्रधानन्यायाधीशको विपक्षमा छु’

२५ फाल्गुन २०६९, शुक्रबार १८:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ फागुन । पधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने खेल सहमतिनजिक पुगिसकेको भनी यता राजधानीमा चर्चा चलिरहेकै बेला उता चितवन भरतपुरमा आयोजित एक कार्यक्रमबीच नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले आफू प्रधानन्यायाधीशलाई प्रम बनाउन नहुने पक्षमा अझै पनि दह्रोसँग उभिएको अभिव्यक्ति दिएका छन् । म सुरुदेखि नै बहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार बनाउनु हुन्न भन्दै आइरहेको छु, तर कतिपय मिडियाले बाध्यतावश प्रधानन्यायाधीशलाई हामीले मान्नु परयो भनी मैले बोलेको कुरा छाप्यो, जबकि मैले त्यस्तो कुरा गरेकै छैन, म यो प्रस्तावको हरदम बिरोधमा छु, नेता नेपालले प्रस्ट्याए ।
प्रेस चौतारीद्वारा भरतपुरमा आयोजित उक्त कार्यक्रममा वरिष्ट नेता नेपालले पुष्पकमल दाहाल प्रधानमन्त्री हुंदा नेपाली सेनालाई कब्जा गर्ने प्रयत्न गरिएको र बाबुराम भट्टराईको पालामा न्यायपालिकामाथि नंग्रा गाड्न खोजेको आरोप लगाए । ‘एमाओवादीले अरु दललाई त्यत्तिकै लतारेर निरंकुश शासन चलाउने षडयन्त्र रचेको तर त्यो पूरा नहुने नेपालले दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी दाहाल-नेपाल समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले नेकपा पार्टी विवादबारे सर्वोच्चबाट आएको फैसला अपेक्षा गरेभन्दा फरक

काठमाडौं । कोभिड–१९ बाट विदेशमा यस साता थप दुई नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली सङ्घअन्तर्गतको स्वास्थ्य समितिका संयोजक

काठमाडौं । नेकपा संसदीय दलको नेताबाट केपी ओलीलाई हटाएर पुष्पकमल दाहाललाई चयन गरिएको पत्र संसद सचिवालयले दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको नेतृत्वमा रहेको पार्टीको नाम नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी(नेकपा) राख्ने निर्वाचन