नेपाल भन्छन्- ‘म सुरुदेखि अहिलेसम्म पनि प्रधानन्यायाधीशको विपक्षमा छु’

२५ फाल्गुन २०६९, शुक्रबार १८:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ फागुन । पधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने खेल सहमतिनजिक पुगिसकेको भनी यता राजधानीमा चर्चा चलिरहेकै बेला उता चितवन भरतपुरमा आयोजित एक कार्यक्रमबीच नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले आफू प्रधानन्यायाधीशलाई प्रम बनाउन नहुने पक्षमा अझै पनि दह्रोसँग उभिएको अभिव्यक्ति दिएका छन् । म सुरुदेखि नै बहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार बनाउनु हुन्न भन्दै आइरहेको छु, तर कतिपय मिडियाले बाध्यतावश प्रधानन्यायाधीशलाई हामीले मान्नु परयो भनी मैले बोलेको कुरा छाप्यो, जबकि मैले त्यस्तो कुरा गरेकै छैन, म यो प्रस्तावको हरदम बिरोधमा छु, नेता नेपालले प्रस्ट्याए ।
प्रेस चौतारीद्वारा भरतपुरमा आयोजित उक्त कार्यक्रममा वरिष्ट नेता नेपालले पुष्पकमल दाहाल प्रधानमन्त्री हुंदा नेपाली सेनालाई कब्जा गर्ने प्रयत्न गरिएको र बाबुराम भट्टराईको पालामा न्यायपालिकामाथि नंग्रा गाड्न खोजेको आरोप लगाए । ‘एमाओवादीले अरु दललाई त्यत्तिकै लतारेर निरंकुश शासन चलाउने षडयन्त्र रचेको तर त्यो पूरा नहुने नेपालले दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा