‘प्रचण्ड आफैं बन्ने भए सहमति जुटाउ’ : उपाध्याय

२५ फाल्गुन २०६९, शुक्रबार ०७:४४ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल/ रुपन्देही, २५ फागुन । वर्तमान राजनीतिक गत्यारोधको कारक एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डको आफैं प्रधानमन्त्री बन्ने चाहना पनि हो भन्ने धेरैको ठम्याई रहँदै आएको छ । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य तथा पूर्वमन्त्री दीपकुमार उपाध्यायको धारणा पनि यस्तै छ । यही धारणाका आधारमा उपाध्यायले पुष्पकमल दाहाललाई आफै प्रधानमन्त्री बन्ने इच्छा भए पार्टी र सत्ता गठबन्धन दलबाट निर्णय गराएर ल्याउन आग्रह गरेका छन् । रिपोर्टस क्लब नेपाल लुम्बिनी शाखाले बुटवलमा आयोजना गरेको साक्षात्कारमा उनले यस्तो आग्रह गरेका हुन् ।
सो अवसरमा कांग्रेस नेता उपाध्यायले राजनीतिक दलका नेताहरुको नेतृत्वमा सरकार गठन गर्ने कुरामा सहमती जुट्न नसकेपछि प्रधानन्यायधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने कुरामा  सहमती जनाउनु परेको उल्लेख गरे । प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव पनि ल्याउने तर सहमती हुन लागेमा अनेक बहानावाजी गरेर सहमती हुन पनि नदिने एमाओवादी पार्टी र अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको प्रतिवृत्तिप्रति कटाक्ष गर्दै उपाध्यायले भने– ‘अब एक अर्कालाई आरोप–प्रत्यारोप गरेर होइन मुलुकको विग्रँदो अवस्थालाई मध्यनजर गरेर तत्काल राष्ट्रिय सहमतीको सरकार गठन हुनुपर्छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत

लुम्बिनी । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले वर्तमान पाँचदलीय गठबन्धन कुनै दल र नेताकाविरुद्ध नभई संविधानको कार्यान्वयन, लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न र