‘प्रचण्ड आफैं बन्ने भए सहमति जुटाउ’ : उपाध्याय

२५ फाल्गुन २०६९, शुक्रबार ०७:४४ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल/ रुपन्देही, २५ फागुन । वर्तमान राजनीतिक गत्यारोधको कारक एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डको आफैं प्रधानमन्त्री बन्ने चाहना पनि हो भन्ने धेरैको ठम्याई रहँदै आएको छ । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य तथा पूर्वमन्त्री दीपकुमार उपाध्यायको धारणा पनि यस्तै छ । यही धारणाका आधारमा उपाध्यायले पुष्पकमल दाहाललाई आफै प्रधानमन्त्री बन्ने इच्छा भए पार्टी र सत्ता गठबन्धन दलबाट निर्णय गराएर ल्याउन आग्रह गरेका छन् । रिपोर्टस क्लब नेपाल लुम्बिनी शाखाले बुटवलमा आयोजना गरेको साक्षात्कारमा उनले यस्तो आग्रह गरेका हुन् ।
सो अवसरमा कांग्रेस नेता उपाध्यायले राजनीतिक दलका नेताहरुको नेतृत्वमा सरकार गठन गर्ने कुरामा सहमती जुट्न नसकेपछि प्रधानन्यायधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने कुरामा  सहमती जनाउनु परेको उल्लेख गरे । प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव पनि ल्याउने तर सहमती हुन लागेमा अनेक बहानावाजी गरेर सहमती हुन पनि नदिने एमाओवादी पार्टी र अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको प्रतिवृत्तिप्रति कटाक्ष गर्दै उपाध्यायले भने– ‘अब एक अर्कालाई आरोप–प्रत्यारोप गरेर होइन मुलुकको विग्रँदो अवस्थालाई मध्यनजर गरेर तत्काल राष्ट्रिय सहमतीको सरकार गठन हुनुपर्छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ

रुकुम (पूर्व) का कृषक ओखर खेतीतर्फ आकर्षित भएका छन् । प्रशस्त मात्रामा हाडे ओखर पाइने यस जिल्लाका कृषक पछिल्लो समय

काठमाडौं । नेकपा नामको विवादमा फैसला मिति सरेको छ । आफ्नो पार्टीको नामसँग मिल्दोजुल्दो नाम राखिएको भन्दै ऋषि कट्टेलले निर्वाचन

काठमाडौँ । सरकार र विप्लव समूहबीचको औपचारिक वार्ता आजदेखि सुरु भएको छ । आज बिहान दुवै समूहको पहिलो चरणको औपचारिक