दुबईमा नेपाली समाज यूएईद्धारा बाषिर्क कार्यक्रम गरिने

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ११:४९ मा प्रकाशित

दुबई । सन् १९९० ताका यूएईमा कार्यरत प्रवासी नेपालीहरुलाई आपतविपतमा परेको खण्डमा सहयोग र उद्धार गर्ने हेतुले स्थापना गरिएको नेपाली समाज यूएईले २१ औं बसन्त पार गर्दै अहिले २२ औं बसन्तमा पाइला टेक्दै छ । यूएईस्थित कार्यरत लगभग २ लाख २० हजार नेपालीहरु र ८०-८५ वटा नेपाली संघ संस्थाहरुको नेत्रृत्व गरिरहेको नेपाली समाज यूएईका नयां कार्यसमितिको एक बर्षकार्यकाल पूरा गरेको उपलक्ष्यमा बाषिर्क कार्यक्रम गर्न लागेको हो ।
उक्त बाषिर्क कार्यक्रम आगामी ६ अप्रिल २०१२ का दिन दुबईको एभरेष्ट होटलमा हुने भएको छ । जसमा एक बर्षम्म समाजले गरेको लेखाजोखा र कार्यविवरणको समिक्षा पनि गरिने भएको छ । यूएईको इतिहासमा दुःख र आपतविपतमा परेका नेपालीहरुलाई समाजले गरेको उद्धार र सहयोगको लामो सूची रहेको छ भने महिला कामदारहरुको भित्रिने क्रममा बृद्धि भएको र त्यही अनुपातमा समस्याहरु पनि चुनौतीको रुपमा आएको अध्यक्ष कृष्ण ढकाल बताउनु हुन्छ ।
नेपाली समाज यूएईका आजीवन सदस्यहरु र पार्ष सदस्यहरुको मुख्य आकर्ष रहने छ बाषिर्क कार्यक्रममा । एउटा माउं संस्थाको रुपमा रहेको हुनाले सम्पर्ूण्ा संघ संस्थाहरु, आजीवन सदस्य, पार्ष सदस्य, बुद्धिजीवी, समाजसेवी, पत्रकार र शुभचिन्तकहरुलाई सो अवसरमा उपस्थित हुनको लागि आग्रह समेत गरेको छ ।
विगतदेखि विभिन्न क्षेत्रमा योगदान दिने व्यक्तिहरुलाई सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको समाजका महासचिव प्रकाश कोइरालाले जानकारी दिनु भयो । दिनको १ बजेदेखि संचालन गरिने कार्यक्रममा सम्पर्ूण्ा दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई यसै समाचारलाई आधार मानेर उपस्थित हुन अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लस-एन्जलस । संयुक्तराज्य अमेरिकाको क्यालिफोर्निया राज्यको लस एन्जलस् काउन्टीमा अवस्थित पशुपतिनाथ बुद्ध मन्दिरको व्यवस्थापन, एवम् विभिन्न सांस्कृतिक, धार्मिक कार्यक्रमहरु सम्पन्न

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट