पूर्वमित्रद्वारा प्रचण्ड-भट्टराईलाई जेल पुर्याउने धम्की

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार १८:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ फागुन । कुनैबेला प्रचण्ड–बाबुरामनिकट रही काम गरेका मणि थापाले थापाले बाबुराम भट्टराई र प्रचण्ड लामो समयदेखि विदेशीका एजेण्ट बनेको आरोप लगाउँदै उनीहरुलाई जेल पुर्याउने आन्दोलनको आवश्यकता औंल्याएका छन् । हाल नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी क्रान्तिकारीका संयोजक रहेका थापाले विराटनगरमा भारतीय सेनाले अखडा जमाएको आरोप लगाउँदै भारतीय सेनाको अखडालाई ध्वस्त बनाएर सशस्त्र युद्ध सुरुवात गर्ने चेतावनी समेत दिएका छन् ।
मुलुकलाई सामाजिक फासिवादमा लैजान बाबुराम र प्रचण्डले योजनावद्ध रुपमा प्रधानन्यायधिसको नेतृत्वको प्रस्ताव ल्याएको दावी गर्दै मुलुकको प्रजातान्त्रिक संरचनालाई ध्वस्त पारेर नेपाललाई विदेशीको खेल मैदान बनाएको आरोप थापाले लगाए ।
राजधानीमा बुधवार एक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उनले प्रधानन्यायधिसको सरकार बहिस्कार गर्ने र त्यस सरकारले गर्ने निर्वाचनमा समेत सहभागि नहुने घोषणा गर्दै अब हुने तेस्रो जनआन्दोलनबाट बन्ने सरकारले मात्रै निर्वाचन गराउन सक्ने चेतावनी दिए । उनले जनआन्दोलन तेस्रो गर्ने र त्यसलाई दवाउन खोजिए हतियार उठाएर दोस्रो जनयूद्ध गर्ने उद्घोष गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को टोलीले वन तथा वातावरण मन्त्री प्रेमबहादुर आले र राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी

काठमाडौँ । नेपालमा थप ९४ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ। बुधबार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारीअनुसार पछिल्लो

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भएपछि प्रचण्ड नेपाल नेकपाको संसदीय दलको अनौपचारिक बैठक बसेको छ । सिंहदरबारस्थित नेकपा संसदीय दलको कार्यालयमा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको ओली समूहको स्थायी समिति बैठक सकिएको छ। बैठकले सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसला स्वीकार गर्दै अदालतले