पूर्वमित्रद्वारा प्रचण्ड-भट्टराईलाई जेल पुर्याउने धम्की

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार १८:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ फागुन । कुनैबेला प्रचण्ड–बाबुरामनिकट रही काम गरेका मणि थापाले थापाले बाबुराम भट्टराई र प्रचण्ड लामो समयदेखि विदेशीका एजेण्ट बनेको आरोप लगाउँदै उनीहरुलाई जेल पुर्याउने आन्दोलनको आवश्यकता औंल्याएका छन् । हाल नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी क्रान्तिकारीका संयोजक रहेका थापाले विराटनगरमा भारतीय सेनाले अखडा जमाएको आरोप लगाउँदै भारतीय सेनाको अखडालाई ध्वस्त बनाएर सशस्त्र युद्ध सुरुवात गर्ने चेतावनी समेत दिएका छन् ।
मुलुकलाई सामाजिक फासिवादमा लैजान बाबुराम र प्रचण्डले योजनावद्ध रुपमा प्रधानन्यायधिसको नेतृत्वको प्रस्ताव ल्याएको दावी गर्दै मुलुकको प्रजातान्त्रिक संरचनालाई ध्वस्त पारेर नेपाललाई विदेशीको खेल मैदान बनाएको आरोप थापाले लगाए ।
राजधानीमा बुधवार एक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उनले प्रधानन्यायधिसको सरकार बहिस्कार गर्ने र त्यस सरकारले गर्ने निर्वाचनमा समेत सहभागि नहुने घोषणा गर्दै अब हुने तेस्रो जनआन्दोलनबाट बन्ने सरकारले मात्रै निर्वाचन गराउन सक्ने चेतावनी दिए । उनले जनआन्दोलन तेस्रो गर्ने र त्यसलाई दवाउन खोजिए हतियार उठाएर दोस्रो जनयूद्ध गर्ने उद्घोष गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सर्लाही । विषाक्त घरेलु मदिरा सेवनबाट सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–५ पडरियामा आठ जनाको मृत्यु भएको छ । नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्रमा पर्ने