चुनाव गराउने मन्त्रालय कांग्रेस–एमालेले लिउन् : प्रमका सल्लाहकार पौडेल

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार १७:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ फागुन । प्रधानमन्त्री प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार देवेन्द्र पौडेलले प्रधान्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन हुन नसके अहिलेकै सरकारमा कांग्रेस, एमालेहरुलाई गृह, अर्थ, रक्षा र सामान्य प्रशासन जस्ता महत्वपूर्ण मन्त्रालय दिएर निर्वाचनमा जानु पर्ने धारणा अघिसारेका छन् । प्रधान्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन नगरे प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईकै नेतृत्वमा निर्वाचन गराउने विकल्प प्रस्तुत गर्दै उनले बहालवाला सरकारकै नेतृत्वमा जाँदा निर्वाचनलाई प्रभावित पार्न सक्ने शंका भए कांग्रेस र एमालेले निर्वाचनसँग सम्बन्धित कुन–कुन मन्त्रालय लिनुपर्छ लिए हुन्छ भन्ने अभिव्यक्ति दिए । संविधानसभाबाटै संविधान जारी गराउन जुनसुकै विकल्पमा जान सकिने तर्क गर्दै उनले चुनावमार्फत जनतामा जानुभन्दा ठूलो लोकतान्त्रिक विधी र प्रक्रिया अरु हुनै नसक्ने ठोकुवा गरे ।
लोकतान्त्र र शक्तिपृथकीकरणको जतिसुकै दुहाई दिए पनि निर्वाचनमा जानुको विकल्प कुनै पनि दलहरुसँग नभएको स्पष्ट पार्दै निर्वाचनमा विवाद गरेर लोकतन्त्र संस्थागत हुन नसक्ने दावी उनको थियो ।
प्रधानन्यायाधीशलाई चुनावी परिषदको अध्यक्ष बनाउन संविधानले रोक्न नसक्ने दावी गर्दै पौडेलले जेठ सम्ममा निर्वाचन हुने छलफल र निचोडकै आधारमा प्रधानन्यायधिसलाई प्रस्ताव गरिएको स्पष्ट पारे । उनले भने– ‘हचुवाको भरमा जेठमा चुनाव हुन्छ भनिएको होईन । निर्वाचन आयोग, पूर्व पदाधिकारी, प्रहरी, शसस्त्र, सेना र ब्यूरोक्रेसीसँग छलफल यस्तो प्रस्ताव ल्याईएको हो ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय