न्यूयोर्क च्याप्टरद्वारा अन्तराष्ट्रिय महिला दिवश सम्पन्न

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार ०२:५८ मा प्रकाशित

चुङगता गुरुङ, न्यूयोर्क । मार्च ३ का दिन नेपाली जनसंपर्क समिति न्यूयोर्क च्याप्टरले १०२ औँ विश्व महिला दिवस एक भव्य अन्तरकृया कार्यक्रम गरेर मनायो । हाल नेपालमा महिला माथि भैरहेको बढ्दो हिम्सा र ज्यादतीलाई मुख्य बिषय बनाउदै गरिएको उक्त अन्तर्कृया कार्यक्रमका सबै वक्ताहरुले महिला माथि हिँशा हुनुको मुख्य कारणहरु पितृसतात्मक सोच, धार्मिक र सामाजिक संस्कार, आर्थिक, अशिक्षा, चेतनाका कमी, पुरातन रुढिबादी सोचका साथै केही मात्रामा, पुरुष र समाजनै मौन रहनुले भएको कुरा औल्याए । सो कार्यक्रममा नेपाली काँग्रेसका नेता तथा पुर्व सभासद महेन्द्र ध्योज जि. सि. काँग्रेस नेता त्रैलोक्यो प्रताप सेन, नेपाली काँग्रेस उत्तर अमेरिकाका केन्द्रिय प्रतिनिधि म्रिदुल कोइराला, संयुक्त राष्ट्र संघका लागि स्थाइ प्रतिनिधि का. सेवा लम्साल अधिकारी. गोमा सेन लगायतले आफ्नो मन्तब्य राखेका थिए । सहिद र नेपाली काँग्रेसका सन्त नेता स्वा. कृष्ण प्रसाद भट्टराईको स्‍मृति दिवसको सम्झनामा एक मिनेट मौन धारण गरेर सुरु गरिएको उक्त अन्तर्कृया कार्यक्रम न्यूयोर्क चाप्टरका सकृय सदस्य पुनम राना मगरद्वारा सन्चालन गरेको थियो भने, स्वागत मन्तब्य चाप्टरका सकृय सदस्य शारदा छेत्रीले राखेका थिए । अन्तर्कृया कार्यक्रमका प्रमुख प्रस्तोताहरु लिली थापा, बिष्णुमाया परियार र गौरी मल्ल ले “नेपालमा बढ्दो महिला हिँशा” का बारेमा आफ्ना अनुभवहरु राखेका थिए । यसै कार्यक्रममा बिष्णुमाया परियारलाई विशिष्ट सामाजिक सेवा गरे वापत खादा ओढाइ सम्मान गरीएको थियो । उपस्थिथिले खचाखच भरिएको सो कार्यक्रमको अन्त्यमा उपस्थित सबैलाई धन्यवाद दिदै कार्यक्रम संयोजक ने. ज. स.अधिवेसन तयारी समिती न्यूयोर्क च्याप्टरका सदस्य सचिब जनेस गुरुङले नेपालमा महिला माथि भैरहेको बढ्दो हिम्सा र ज्यादतीप्रती अन्तरराष्ट्रिय जगतको ध्यान जाओस भन्ने उद्देश्यले यस्ता समस्यालाई विश्वोको यो ठुलो शहरमा छलफल गर्ने सानो प्रयास गरेको कुरा बताउदै, नेपालमा महिला माथि हुने हिम्साको बिरुद्दमा भइरहेको शान्ति पूर्ण आन्दोलनमा नेपाली जनसंपर्क समिति न्यूयोर्क चाप्टरको समेत एक्यबद्दता रहेको कुरा राख्दै कार्यक्रमलाई समापन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत