बुधबार र बिहिबार लगातार नेपाल बन्दको आहवान

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार ०२:५५ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २३, फागुन । दुई अलग अलग संगठनले बुधबार र बिहिबार लगातार नेपाल बन्दको आहवान गरेका छन । नेकपा माओवादी सहित पांच पार्टिको मार्चा संघिय जनगणतान्त्रिक मोर्चा नेपालले बुधवार बन्दको आहवान गरेको छ । मोर्चामा मोहन बैद्य नेतृत्वको नेकपा–माओवादी, मातृका यादव नेतृत्वको नेकपा माओवादी, क्रान्तिकारी कम्युनिष्ट पार्टी, लिम्बुवान संघिय परिषद आबद्ध छन । त्यसको भोलीपल्ट बिहिबार मधेशी जनाधिकार फोरम नेपालले बन्दको घोषणा गरेको छ । अलग अलग माग राखेर दुई संगठनले लगातार बन्द घोषणा गरेका हुन । प्रधानन्यायाधिसको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने प्रमुख चार दलको निर्णयको प्रतिवाद स्वरुप मोर्चाले नेपाल बन्द गरेको हो । स्थानिय निकायको निर्वाचन, संबिधान सभाको चुनाव, दण्डहिनताको अन्त्य लगायतका माग राखेर बन्दको आहवान गरेको मधेशी जनाधिकार फोरम नेपालका नेता महेन्द्र यादवले जानकारी दिए । नेकपा माओवादी रुपन्देहीका इन्चार्ज बसन्त श्रेष्ठले प्रधानन्यायाधिशको नेतृत्वमा सरकार बनाउने निर्णय खारेजीका लागी दबाब दिन बन्द गरिएको बताए । उनले बुधवार बिहान ५ बजेदेखि बेलुका ५ बजेसम्म बन्द कायम रहने बताए । सो अवधीभर उद्योग, कलकारखाना, व्यापार, व्यवसाय, शिक्षण संस्था, यातायात, कार्यालय सबै क्षेत्र बन्द गरि सहयोग गर्न आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा