बुधबार र बिहिबार लगातार नेपाल बन्दको आहवान

२३ फाल्गुन २०६९, बुधबार ०२:५५ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २३, फागुन । दुई अलग अलग संगठनले बुधबार र बिहिबार लगातार नेपाल बन्दको आहवान गरेका छन । नेकपा माओवादी सहित पांच पार्टिको मार्चा संघिय जनगणतान्त्रिक मोर्चा नेपालले बुधवार बन्दको आहवान गरेको छ । मोर्चामा मोहन बैद्य नेतृत्वको नेकपा–माओवादी, मातृका यादव नेतृत्वको नेकपा माओवादी, क्रान्तिकारी कम्युनिष्ट पार्टी, लिम्बुवान संघिय परिषद आबद्ध छन । त्यसको भोलीपल्ट बिहिबार मधेशी जनाधिकार फोरम नेपालले बन्दको घोषणा गरेको छ । अलग अलग माग राखेर दुई संगठनले लगातार बन्द घोषणा गरेका हुन । प्रधानन्यायाधिसको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने प्रमुख चार दलको निर्णयको प्रतिवाद स्वरुप मोर्चाले नेपाल बन्द गरेको हो । स्थानिय निकायको निर्वाचन, संबिधान सभाको चुनाव, दण्डहिनताको अन्त्य लगायतका माग राखेर बन्दको आहवान गरेको मधेशी जनाधिकार फोरम नेपालका नेता महेन्द्र यादवले जानकारी दिए । नेकपा माओवादी रुपन्देहीका इन्चार्ज बसन्त श्रेष्ठले प्रधानन्यायाधिशको नेतृत्वमा सरकार बनाउने निर्णय खारेजीका लागी दबाब दिन बन्द गरिएको बताए । उनले बुधवार बिहान ५ बजेदेखि बेलुका ५ बजेसम्म बन्द कायम रहने बताए । सो अवधीभर उद्योग, कलकारखाना, व्यापार, व्यवसाय, शिक्षण संस्था, यातायात, कार्यालय सबै क्षेत्र बन्द गरि सहयोग गर्न आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत