एमाओवादीले आलटाल गरेको निचोडमा कोइराला, आन्दोलनको विकल्प नभएको ठहर

२१ फाल्गुन २०६९, सोमबार २२:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ फागुन । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले ओखलढुङ्गा पुगी तीन दिनभित्रै नयाँ सरकार गठन भई आफू बालुवाटारबाट बाहिरिने उद्घोष गरेकै दिन सोमबार पाँचथरको फिदिम पुगेका नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीको नेतृत्वमा गठन हुने भनिएको चुनावी सरकार बन्न नदिन एमाओवादीले अनेक जालझेलपूर्ण चाल चलिरहेको दाबी गरेका छन् । नेपाली कांग्रेस पाँचथरद्वारा फिदिममा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा सभापति कोइरालाले एमाओवादी र मधेसवादी दलहरु चुनाव गर्दा आफूहरु नाङ्गिने सम्भावना रहेकाले चुनावी सरकार गठनलाई टारिरहेको आरोप लगाएका हुन् ।
चुनावी सरकार गठनको सम्भावना हट्दै गएको छ भन्दै सभापति कोइरालाले अब आन्दोलनमार्फत अहिलेसम्मका उपलब्धिलाई जोगाउन नेपाली कांग्रेसको नेतृत्वमा आन्दोलनको विकल्प नरहेको धारणा राखे। नेपाली कांग्रेसले विधिको शासन, प्रजातान्त्रिक मूल्यमान्यता, प्रेस स्वतन्त्रता र मानवअधिकारको रक्षालाई भुलेर कहिल्यै कसैसँग सम्झौता नगर्ने  पनि उनले दोहोर्याए ।
यसैबीच उता नेपाली सेनाको हेलिकप्टर चढेर ओखलढुङ्गाको पश्चिमी दुर्गम गाविस ग्रामनाङ पुगेका प्रधानमन्त्री भट्टराईले आउँदो जेठभित्र जसरी भए पनि संविधानसभाको चुनाव गराइसक्ने दाबी गरे। त्यसका लागि प्रधानन्यायाधीश नेतृत्वको सरकार आउँदो तीनदिनभित्रै गठन गरिसक्ने उनले जनाए । माओवादी युद्धकालमा स्थानीयको हत्या अभियोगमा सर्वोच्च अदालतले सर्वस्वसहित जन्म कैद सजाय तोकिएर पनि प्रहरीले फेला पार्न नसकेर पक्राउ नपरेका बालकृष्ण ढुङ्गेल पनि प्रधानमन्त्रीको साथमै थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा