अब माओवादीले हतियार नउठाउने !

२१ फाल्गुन २०६९, सोमबार १३:०८ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त  खनाल/ रुपन्देही, २१ फागुन । नेकपा माओवादीका सचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लबले प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीलाई प्रधानमन्त्री बनाउँदैमा निकास ननिस्कने बताएका छन् । नेकपा माओवादी अवधराज्य समितिले सोमबार वुटबलमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा उनले प्रधानन्यायाधीश राजनीतिक ब्यक्ति नभएकाले देशलाई निकास दिनेभन्दा बर्बादीतिर लैजाने दाबी गरे ।
प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव पनि चार दलबाट नभई यथार्थमा अन्यत्रैबाट आएको उनले दोहोर्याए । एमाओवादीको जालमा नेपाली कांग्रेस र एमाले परेको र प्रचण्डसमक्ष आत्मसर्मण गरेको आरोप लगाउँदै विप्लवले जनताको चाहना अनुसार नभएको हुनाले प्रस्ताव आफूहरुलाई अमान्य हुने उनको कथन थियो ।
खिलराज रेग्मीको प्रम भए कानुनी राज्यको खिलाफ हुने भन्दै सचिव चन्दले राजनीतिक दलहरुबाटै निकास खोजिनु पर्नेमा जोड दिँदै उनले सर्वपक्षिय गोलमेच सम्मेलन नै समस्याको उचित समाधान हुने बताए । पत्रकार सममेलनमा बोल्दै नेता चन्दले तत्तकालिन प्रधानमन्त्री  गिरीजाप्रसाद  कोइराला र एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचन्डको बीचमा भएको शान्तिसम्झौता  कार्यान्वयन भए मात्र देशले निकास पाउने धारणा पनि प्रस्तुत गरे । वर्तमान अवस्थामा  चुनाव हुन नसक्ने बताउँदै आफुहरु देशको निकासको लागि  टेबुल र सडक दुबै ठाउँमा संघर्ष गर्न तयार रहेको तर बन्दुक भने नउठाइने उनले प्रतिवद्धता जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत

लुम्बिनी । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले वर्तमान पाँचदलीय गठबन्धन कुनै दल र नेताकाविरुद्ध नभई संविधानको कार्यान्वयन, लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न र