वेमौसमी काक्रा खेतीबाट ७० हजार बढी आम्दानी

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:४९ मा प्रकाशित

नेपालगन्ज, १९ चैत । बर्दियाका किसानहरु यतिबेला काक्रा खेती गरेर मनग्य आम्दानी गर्न थालेका छन् । मोतिपुर गाविस ७ सतरियाका किसानहरुले बेमौसमी काक्रा खेती गरेर अहिले सोचेभन्दा राम्रो आम्दानी गर्न थालेका हुन । स्थानिय किसान उल्टबहादुर चौधरीले हाल ५ कठ्ठामा लगाएको काक्राबाट करिब ७० हजार आम्दानी गर्दै आउनु भएको छ । एक सिजनमा लगाएको काक्राबाट कम लगानी र मेहनतमा राम्रो आम्दानी हुने गरेको  चौधरीको भनाइ छ ।  चौधरीले आफ्नो बारीमा मात्र करिब ३० क्विन्टल काक्रा फलाउनु भएको छ । अहिले स्थानिय २५ जना किसन व्यवासायिक रुपमका काक्रा खेती गर्दै आएका छन् । गर्मियामको सुरुवातसँगै काक्राले राम्रो बजार पाउने भएपछि यस तर्फ किसान आकर्षित भएका हुन । सोही वडामा उत्पादन गरिएका काक्राहरु जिल्लाको सदरमुकाम गुलरिया, भुरिगाउ, बाँकेको कोहलपुर, खजुरा लगाएत आसपासका जिल्लाहरुमा खपत हुने गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से

काठमाडौं । असार अन्तिम हप्तासम्म देशभर ४५ प्रतिशत धान रोपाइँ भएको छ । बाली विकास तथा जैविक विविधता केन्द्रका अनुसार