वेमौसमी काक्रा खेतीबाट ७० हजार बढी आम्दानी

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:४९ मा प्रकाशित

नेपालगन्ज, १९ चैत । बर्दियाका किसानहरु यतिबेला काक्रा खेती गरेर मनग्य आम्दानी गर्न थालेका छन् । मोतिपुर गाविस ७ सतरियाका किसानहरुले बेमौसमी काक्रा खेती गरेर अहिले सोचेभन्दा राम्रो आम्दानी गर्न थालेका हुन । स्थानिय किसान उल्टबहादुर चौधरीले हाल ५ कठ्ठामा लगाएको काक्राबाट करिब ७० हजार आम्दानी गर्दै आउनु भएको छ । एक सिजनमा लगाएको काक्राबाट कम लगानी र मेहनतमा राम्रो आम्दानी हुने गरेको  चौधरीको भनाइ छ ।  चौधरीले आफ्नो बारीमा मात्र करिब ३० क्विन्टल काक्रा फलाउनु भएको छ । अहिले स्थानिय २५ जना किसन व्यवासायिक रुपमका काक्रा खेती गर्दै आएका छन् । गर्मियामको सुरुवातसँगै काक्राले राम्रो बजार पाउने भएपछि यस तर्फ किसान आकर्षित भएका हुन । सोही वडामा उत्पादन गरिएका काक्राहरु जिल्लाको सदरमुकाम गुलरिया, भुरिगाउ, बाँकेको कोहलपुर, खजुरा लगाएत आसपासका जिल्लाहरुमा खपत हुने गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध