छनौट समितिको गठनमा असहमति भए पछि विशेष समितिको बैठक विना निष्कर्स

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ चैत । सेना समायोजनको कार्ययोजनको विषयमा छलफल गर्न बसेको माओवादी सेनाका लडाकुको रेखदेख, समायोजन तथा पुनः स्थपाना विशेष समितिको आईतवार बसेको बैठक समायोजनमा जाने लडाकुलाई छनौट गर्ने समितिमा प्रतिनिधित्वका विषयमा मतभेद भएपछि  विनानिष्कर्स सकिएको छ । बैठममा माओवादीले छनौट समितिमा आफूहरुको प्रतिनिधित्व हुनु पर्ने अडान राखेको थियो भने काग्रेस र एमालेले सैनिक ऐन अनुसारनै छनौट प्रक्रिया अगाडि बढाउनु पर्ने अडान राखेका  थिए । सोही अडानका कारण आजको बैठकमा कुनै सहमति बन्न नसकेको हो ।
समिति मातहतको सचिवालयले तयार पारेर पेश गरेको कार्ययोजनाको विषयमा आजको बैठकमा छलफल भएको तर कुनै सहमति बन्न नसकेको एमाले सदस्य भीम रावलले जानकारी दिए । उनले सचिवालयले तयार पारेको कार्ययोजनाको विधी, प्रक्रिया र मापदण्डको विषयमा बैठकमा दफावार छलफल भएको बताए ।
उनले थप छलफल आवश्यक रहेकोले बैठक भोली साँझ पाँच बजे पुन बस्ने गरी स्थगित भएको जानकारी दिए ।
विशेष समितिले दुई दिन अघि लडाकुहरुलाई फेरि स्वेच्छिक अवकासमा जाने अवसर दिएर चैत मसान्त भित्रमा लडाकु रहेका सबै शिविर खाली गर्ने र हतियार सरकारको नियन्त्रणमा ल्याउने निर्णय गरेको थियो । सोही निर्णय अनुसार सचिवालयले कार्ययोजना बनाएको थियो । कार्ययोजनामा चैत २३ गतेदेखि पुन स्वेच्छिक अवकासमा जाने लडाकुलाई रोजाईको अवसर दिने उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिकामा सङ्क्रमण फैलिने क्रम चलिरहे पनि खोप लगाउने दर भने कम भएको छ । खोप लगाउनेहरुको सङ्ख्या बढाउन अमेरिकाले नयाँ

काठमाडौं । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार ६११ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको