सरकारको नेतृत्व साना दलमध्यबाट हुनुपर्ने माग

२० फाल्गुन २०६९, आईतवार १९:१३ मा प्रकाशित

दाङ, २० फागुन । मुलुकको तरल राजनीतिक अवस्थासँगै अनेक किसिमका विचार र व्यवहारहरु प्रदर्शित हुने क्रम पनि बढेको छ । यसै सिलसिलामा बहुजातीय समावेशी नामक पार्टीका अध्यक्ष शंकर थापाले  ठूला दल असफल भएकोले अब साना दलहरुको नेतृत्वमा सरकार गठन गनुपर्ने माग गरेका छन् । आइतबार तुलसीपुरमा आयोजित एक कार्यक्रममा थापाले साना दलहरुको नेतृत्वमा बनेको सरकारले मात्र देश लाई निकास दिने दावी गरे । उनले अहिले देशमा ठुला दलहरुले सिण्डिकेट प्रथा लागु गरेको आरोप लगाउँदै त्यसलाई तोडपछि मात्रै मुलुकले निकास पाउने विश्वास ब्यक्त गरे ।
अहिले जस्तो महंगी, भष्ट्राचार, कालोबजारी, अराजकता र दण्डहीनता इतिहासमा कहिल्यै नभएको भन्दै पनि अब निकास दिने जिम्मेवारी साना दलको काँधमा आएकोले जनाए र राष्ट्रपति चारदलको घेराबाट बाहिरिनु पर्ने सुझाव दिए । थापाले प्रधानन्यायधीस नेतृत्वको सरकार देश र जनताको हितविपरीत हुने भन्दै साना दलहरुको सहमतीविना उनलाई सरकारको नेतृत्व दिए देशभर आन्दोलन थाल्ने चेतावनी समेत दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहले केन्द्रीय सदस्यहरुलाई पार्टीको परिचयपत्र र नागरिकतासहित उपस्थित हुन निर्देशन दिएको छ ।

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री

ताप्लेजुङ । ताप्लेजुङको दोभान बजारमा भीषण आगलागी हुँदा ३५ भन्दा बढी घर जलेका छन् । ताप्लेजुङको मेरिङ्देन गाउँपालिका ३ तथा