प्रमुख तीन दलले आज सत्य निरुपण आयोगको विधेयकलाई अन्तिम रुप दिने

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ चैत । प्रमुख तीन दल एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेको बैठक आज पनि बस्ने भएको छ । हिजो तीन दलको बैठकले गरेको सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप आयोग सम्बन्धि विधेयकलाई अन्तिम रुप दिन आजको बैठक डाकिएको हो । हिजोको बैठकमा विधेयक बनाएर संसदमा पेश गर्ने सहमति भइसकेको छ । दिउँसो ४ बजेपछि सिंहदरबारमा रहेको शान्त्ति तथा पुन निर्माण मन्त्रालयमा बस्ने बैठकमा सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप र बेपत्ता छानवीन आयोग गठनका लागि थप छलफल गरिने छ ।  बैठकमा अयोग गठनका विषयमा मस्यौदा समितिले मस्यौदा पेश गर्ने र छफलमा उठेका विषयलाई पनि समेटेर मस्यौदालाई अन्तिम रुप दिने नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक लक्ष्मण घिमिरेले बताउनुभयो ।  यस अघि हिजो शनिबार भएको बैठकमा दलहरुले सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप र बेपत्ता छानवीन आयोगसम्बन्धी विधेयक पारितका लागि संसदमा पेश गर्न सहमत गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले