‘प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्व नेकपा माओवादीले कुनै हालतमा स्वीकार नगर्ने’

१९ फाल्गुन २०६९, शनिबार १३:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १९ फागुन । प्रमुख दलका नेताहरुले प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार गठन गर्नु आजको बाध्यता भन्दै माहोल निर्माण गर्न कसरत गरिरहेका बेला नेकपा-माओवादीले कुनै पनि हालतमा प्रधानन्यायाधीश नेतृत्वको सरकार नमान्ने जनाउ दिएको छ । नेकपा माओवादीका सचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीको नेतृत्व अस्वीकार गर्ने बताउँदै चार दलले मात्रै गरेको उक्त निर्णयको खुलेर प्रतिकार गर्नु पर्ने अभिव्यक्ति दिए । 
जन स्वयंसेवक केन्द्रिय समितिको वैठकमा सहभागिता जनाउन पोखरा जाने क्रममा दमौलीमा क्रान्तिकारी पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखाले शनिवार गरेको पत्रकार भेटघाटमा सचिव विप्लवले सो अभिव्यक्ति दिएका हुन् । सचिव विप्लवले प्रधानन्यायाधीश रेग्मीलाई प्रधानमन्त्री वनाउने वारेमा स्वयं न्याय क्षेत्रका व्याक्ति तथा संस्थावाट नै विरोध हुनु सकारात्मक भएको उल्लेख गरे । रेग्मीलाई प्रधानमन्त्री वनाउने कुरा विदेशीको एजेण्डा भएको उनको ठहर थियो । उनले राजनितिक दल, आन्दोलनवाट स्थापित शक्ति र विज्ञहरु विच गोलमेच सम्मेलन गरी वर्तमान अवस्थाको निकास दिन आवश्यक भएको दोहोर्याए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा