हेल्प नेपालका लागि च्यारिटी डिनरबाट चार लाख संकलन

१९ फाल्गुन २०६९, शनिबार ०३:०५ मा प्रकाशित

मिलन तमु, युके । हेल्प नेपाल नेटवर्कले थालेको दश करोड रुपियांको अक्षयकोष स्थापना गर्ने अभियानको सहयोगार्थ सोमबार फार्नबरोस्थित गोर्खा प्यालेस रेष्टुरेण्टमा आयोजित च्यारिटी डिनर कार्यक्रमबाट झण्डै चार लाख रुपियां संकलन गरिएको छ। रेष्टुरेण्टका सन्चालक तथा हेल्प नेपाल नेटवर्क युके च्याप्टरका सल्लाहकार सूर्य गुरुङको संयोजनमा आयोजित कार्यक्रममा स्थानीय ब्रिटिश समुदायका सदस्यहरुको उत्साहजनक उपस्थिति रहेको थियो।

गोर्खा प्यालेस रेष्टुरेण्टको १४ औं वार्षिकोत्सवका अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै गुरुङले हेल्प नेपाल नेटवर्कले गरिरहेको कल्याणकारी कामहरुमा मदत पुगोस् भन्ने उद्देश्यले च्यारिटी डिनर आयोजना गरिएको बताउनुभयो। उहांले आफ्नो रेष्टुरेण्ट सन् २०१२ को ब्रिटिश करी अवार्डकालागि दक्षिणपूर्वी इंगल्याण्डबाट मनोनित २५ वटा रेष्टुरेण्टहरुमध्ये परेको जानकारी दिंदै रेष्टुरेण्टको वार्षिकोत्सवको अवसरमा पालैपालो ब्रिटिश तथा नेपाली कल्याणकारी संस्थाहरुलाई सघाउने गरेको जानकारी पनि दिनुभयो।

उक्त अवसरमा हेल्प नेपाल नेटवर्क युकेका कार्यकारिणी सदस्य भगीरथ योगीले सन् १९९९ मा स्थापित नेटवर्कले नेपालमा दर्जनौं विद्यालयहरु, हेल्थपोष्ट र इलाइब्रेरीहरुको निर्माण र सन्चालनमा सहयोग पुराउंदै आएको बताउनुभयो। उहांले आपत्कालिन मानवीय सहायता पुराउने काममा पनि अग्रपंक्तिमा रहेको नेटवर्कले दाताबाट प्राप्त रकम प्रशासनिक काममा खर्च नगरी शत प्रतिशत तोकिएको परियोजनामा पठाउने गरेको जानकारी दिनुभयो। नेटवर्कको काठमाण्डूस्थित कार्यालयको खर्च एउटा छुट्टै प्रशासनिक अक्षयकोषबाट प्राप्त रकमबाट सन्चालन गरिने गरेको छ।

च्यारिटी डिनरका अवसरमा सहभागीहरुबीच राफल तथा बिंगो खेलाइनुकासाथै नेपाली कलात्मक झ्याल, बुद्धिष्ट प्रेयर ह्विल, खुकरी, पश्मिना लगायतका सामानहरुको अक्सन (लिलाम बढाबढ) गरिएको थियो। त्यस्तै सन् २०१२ मा उक्त रेष्टुरेण्टमा सबैभन्दा बढी पटक खाना खान आउने पिटर तथा श्रीमती लिन बिनफिल्ड र सबैभन्दा बढी रकम खर्च गर्ने साम भेनेबल्सलाई रेष्टुरेण्टको तर्फबाट मायाको चिनो प्रदान गरिएको थियो।

दशकरोड रुपियां अक्षयकोष स्थापना अभियानकै सहयोगार्थ आउंदो अगष्ट १८ तारिख, आइतबारका दिन अल्डरशटस्थित दि कनाट स्कुलमा एउटा बृहत् कार्यक्रम राखिएको हेल्प नेपाल नेटवर्कले जनाएको छ। उक्त कार्यक्रमका प्रमुख संयोजक पनि रहनुभएका सूर्य गुरुङले बेलायतस्थित सबै नेपाली संघसंस्थाका प्रतिनिधिहरुलाई उक्त दिन सो कार्यक्रममा सहभागी भै कल्याणकारी काममा मन खोलेर सहयोग उपलब्ध गराउन अपील पनि गर्नुभएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत