प्रजातन्त्रका लागि निर्वाचन अपरिहार्य : राजदुत बोडी

१७ फाल्गुन २०६९, बिहीबार ०७:११ मा प्रकाशित

राज गुरुङ/ कास्की, १७ फागुन । पिस कोर भोलियन्टियरहरुको कामको जानकारी लिने उद्देश्यले बाग्लुङ, म्याग्दीलगायतका पश्चिमी जिल्ला भ्रमणमा निस्कनुभएका नेपालका लागि अमेरिकी राजदूत पिटर डब्लु बोडी बुधबार पोखरा आउनुभएको छ । पोखरामा राजदूत बोडीले एक पत्रकार सम्मेलनको आयोजना समेत गर्नुभयो ।
पत्रकारहरुको प्रश्नको जवाफ दिँदै उहाँले नेपालमा प्रजातन्त्र संस्थागत गर्नका लागि चुनाव अपरिहार्य भएको बताउनुभयो । त्यसका लागि अमेरिकाले सघाउने उल्लेख गर्दै राजदूत बोडीले तर कुनै पनि राजनीतिक दललाई भने सहयोग नगर्ने विचार व्यक्त गर्नुभयो । उहाँको अभिव्यक्तिको आशय नेपालमा अनेक विचार बोकेका धेरै राजनीतिक दल भएकाले कुनै पनि दलविशेषलाई काखी च्यापेर सहयोग आदानप्रदान नगर्ने भन्ने बुझिन्थ्यो । दलहरु मिलेर लिएको साझा निर्ण आफूहरुलाई मान्य हुने र सोअनुरुप नै सहयोगको हात बढाइने उहाँले बताउनुभयो । उहाँले नेपालका आन्तरिक कुनै पनि निर्णय नेपालीहरुले नै लिँदा उत्तम हुने सुझाव पनि दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को टोलीले वन तथा वातावरण मन्त्री प्रेमबहादुर आले र राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी

काठमाडौँ । नेपालमा थप ९४ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ। बुधबार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारीअनुसार पछिल्लो

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भएपछि प्रचण्ड नेपाल नेकपाको संसदीय दलको अनौपचारिक बैठक बसेको छ । सिंहदरबारस्थित नेकपा संसदीय दलको कार्यालयमा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको ओली समूहको स्थायी समिति बैठक सकिएको छ। बैठकले सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसला स्वीकार गर्दै अदालतले