गच्छदारले तोके चुनावको तिथि

१६ फाल्गुन २०६९, बुधबार १३:५० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १६ फागुन ।  बहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन हुने प्रक्रिया अघिबढेको दाबी गरिएको परिवेशबीच सत्ताधारी दलका नेताहरुले आगामी जेठमै निर्वाचन हुने दाबी गर्न थाले पनि उपप्रधान एवं गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भने जेठमा निर्वाचन सम्भव नभएको अभिव्यक्ति दिएका छन् । संवैधानिक र कानुनी जटिलताका कारण जेठ महिनामा निर्वाचन सम्भव नरहेको तर्क गर्दै उनले कानुनी र संबैधानिक जटिलता हटाएर चुनाव गराउन मंसिरको पहिलो सातायता सम्भव नहुने बताएका छन् ।
बुधबार विराटनगर पुगेका गच्छदारले स्थानीय सञ्चारकर्मीहरुसित कुरागर्दै संविधानसभाको निर्वाचन आगामी मंसिरको पहिलो साता हुने किटानी गरे । सत्ताको नेतृत्व गरिरहेको एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले त चैतको म्याद दिए नि भन्ने सवालमा गच्छदारले त्यो कुरा उहाँसँगै सोध्न आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिमा संविधान, लोकतन्त्र र जनतालाई केन्द्रमा राखेर निर्णय लिने भएको छ । कांग्रेसका सभापति