‘निंद्रामा बलात्कार गर्ने’लाई आठ वर्षको जेल सजाय

१५ फाल्गुन २०६९, मंगलवार २१:३३ मा प्रकाशित

एजेन्सी/ एक १५ वर्षिया किशोरीलाई मदिरा पिलाएर बलात्कार गरेको आरोपमा बेलायतमा एक अभिनेतालाई आठ वर्षको जेल सजाय सुनाइएको छ । ४२ वर्षिय टिभि अभिनेता साइमन मोरिसलाई किशोरी बलात्कारको अभियोगमा दोषी प्रमाण्ति भएपछि उक्त सजाय सुनाइएको हो ।
साइमनले अदालतसमक्ष आफूले जानाजान बलात्कार गरेको नभई सेक्सोमोनियाबाट आफू पिडित रहेकोले घटना घट्न पुगेको बयान दिएका थिए । सो रोगबाट ग्रसित व्यक्तिले निदाइरहेकै अवस्थामा पनि विभिन्न हरकत गर्ने तर आफूलाई केही थाहा नहुने हुन्छ भन्ने उनको तर्क थियो । कैयन पटक सुतिरहेकै अवस्थामा आफूले सेक्स गर्ने गरेको घटना विवरण पनि उनले अदालतसमक्ष पेस गरेका थिए । मोरिस साइमनका अनुसार जब उक्त घटना घट्यो त्यतिबेला उनी गहिरो निंद्रामा सुतिरहेका थिए, के भयो भन्ने उनलाई थाहा नै भएन । तर, अदालतले उनको बयानलाई बनावटी मान्यो । मोरिसले एक पार्टीका दौरानमा पिडित किशोरीलाई पाहुनाहरुलाई स्याम्पेन बाँड्ने काममा सघाएका थिए र सोही क्रममा ललाइफकाई स्याम्पेन पिलाइदिएका थिए । बिहान सबेरै उनी उक्त किशोरीको कोठामा प्रवेश गरी बलात्कार गरेका थिए । उनलाई गत डिसेम्बर महिनामै बलात्कारको दोषी ठहर्याइएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एजेन्सी । संयुक्त राज्य अमेरिकाको विशेष चासोका बीच चिनियाँ विदेशमन्त्री वाङ यीले साना तर रणनीतिक रूपमा महत्त्वपूर्ण टापु राष्ट्रहरूसँगको सम्बन्धलाई

काठमाडौं । विश्वका धेरै देशमा फैलिएको मङ्कीपक्सविरुद्ध फ्रान्समा खोप अभियान चलाइने भएको छ । फ्रान्सको राष्ट्रिय स्वास्थ्य प्राधिकरणले मङ्गलबार मङ्कीपक्सविरुद्ध

वासिङ्टन । अमेरिकी नामुद राजनेता हेनरी किसिन्जरले पश्चिमा जगतलाई युक्रेनमा रुसी फौजलाई तहसनहस हुने गरी परास्त गर्ने प्रयास रोक्न आह्वान

बुडापेस्ट । रुस र युक्रेनबीचको द्वन्द्वले असर पारेको भन्दै हङ्गेरीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । नव निर्वाचित प्रधानमन्त्री भिक्टर अर्वानले