क्यान्सर भगाउन मदिरा सेवन !

१५ फाल्गुन २०६९, मंगलवार २१:१६ मा प्रकाशित

एजेन्सी/ स्टेमेटिस मोराइटिसलाई ४५ वर्षको उमेरमा क्यान्सर भयो । डाक्टरहरूले उनलाई नौ महिनाभन्दा बढी बाँच्न नसक्ने ठोकुवा गरिदिए । क्यान्सर रोग र चिकित्सकको भविष्यवाणीबाट रन्थनिएका मोराइटिसले अमेरिका छोडेर ग्रिसको इकेरिया गई बस्ने निर्णय गरे । ‘दीर्घायु द्वीप’का नामले चिनिने उक्त स्थान उनले रोज्नुको कारण थियो बिग्रेको स्वास्थ्य सुधार्नु । नभन्दै मोराइटिसको स्वास्थ्य सप्रियो र आज उनी ९८ वर्षको उमेरमा पनि तन्दुरुस्तीका साथ जीवनयापन गरिरहेका छन् ।
यसरी क्यान्सरलाई पनि जितेर लामो उमेर बाँच्न सक्नुको मुख्य कारण भने पत्याइनसक्नुको छ । उनका अनुसार प्रतिदिन सेवन गरेको रक्सीले यो सम्भव भएको हो । असाध्य मानिने रोग र सम्भावित मृत्युबाट उदास बनेका मोराइटिसले इकेरिया पुगेपछि रक्सी बनाउने र पिउने कामलाई मुख्य दिनचर्या बनाए । तर, नतिजा भने उदेकलाग्दो हासिल हुन थाल्यो । त्यस्ता नौ महिना त कति गुज्रिए कति, उनी त झन्–झन् तन्दुरुस्त बन्न थाले । पछि एकपटक अमेरिका पुग्दा उनले आफूलाई नौ महिना मात्र बाँच्ने घोषणा गरेका डाक्टरहरूलाई भेट्ने प्रयास गरे, तर उनीहरू सबैको मृत्यु भइसकेको खबर पाउँदा उनलाई नरमाइलो लागेछ ।
त्यसो त इकेरिया द्वीपको हावापानी नै विशेष प्रकारको रहेको एथेन्स विश्वविद्यालयले गरेको एक अनुसन्धानले पुष्टि गरिसकेको बताइन्छ । त्यहाँ अवस्थित ग्रेनाइट पर्वतमालाहरूबाट एक यस्तो रेडियसन प्राकृतिक रूपमै प्रवाहित हुन्छ जो स्वास्थ्यका लागि अत्यन्त लाभदायक मानिन्छ । जम्मा आठ हजार मानिस बस्ने उक्त द्वीपका मानिसको औसत आयु ६५ वर्ष बताइए पनि प्रायः सबै ९० वर्ष बाँच्ने गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

हङकङ । चीनको उच्च कानून निर्माता निकाय नेशनल पिपुल्स कांग्रेस एनपीसीले हङकङमा राष्ट्रवादीले मात्रै शासन गर्न पाउने योजना सार्वजनिक गरेको

यंगुन । म्यान्मारमा हिजो बुधवार सैनिक कू विरुद्ध प्रदर्शनमा उत्रिएका ३८ जनाको मृत्यु भएको छ । घटनालाई संयुक्त राष्ट्रसंघले सेनाले

बेइजिङ । शेयर बजारमा उछाल आएसँगै चीनमा गत वर्ष सन् २०२० मा २०० भन्दा बढी नयाँ अर्बपति थपिएका छन् ।

मस्को । संयुक्त राष्ट्रसंघले रुसी बिपक्षी नेता अलेक्सी नाभाल्नीलाई बिष सेवन गराईएको बिषयमा छानविन गर्न माग गरेको छ । संयुक्त