अमेरिकी राजदुतद्वारा ‘पिस कोर’ स्वयमसेवकलाई सहयोग गर्न आग्रह

१५ फाल्गुन २०६९, मंगलवार २१:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ फागुन । नेपालका लागि अमेरिकी राजदुत पिटर डब्लु बोडेले नेपालका दुर्गम क्षेत्रका जनतामा स्वास्थ्य क्षेत्रको पहुँच नपुगेकोले यसमा धेरै कसरत गर्नुपर्ने सुझाव दिनुभएको छ । बाग्लुङ जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय, कृषि कार्यालय र सुरक्षा निकायका प्रमुख तथा प्रतिनिधिसँग भेटघाटका क्रममा उहाँले पिस कोरका स्वयंसेवकहरुलाई समुदायमा समायोजन हुने वातावरण मिलाइदिन आग्रह पनि गर्नुभयो । अमेरिकन पिस कोरका भोलेन्टियरहरुलाई भेट्न बाग्लुङ पुगेको अवसरमा राजदूत बोडेले उल्लेखित स्थानीय निकायका अधिकारीहरुसँग भेटघाट तथा विचार आदानप्रदान गर्नुभएको हो । पर्वत, बाग्लुङ र म्याग्दीमा कार्यरत पिस कोर भोलेन्टियरहरुसँग भेटघा गर्ने उद्देश्यले राजदूत बोडे मंगलबार त्यसतर्फ लाग्नुभएको थियो ।
गत कात्तिकदेखि स्वास्थ्य र कृषिसँग पिस कोरका दुई-दुर्ई जना भोलेन्टियरले काम गर्दै आएका र त्यसबारे जानकारी लिन राजदूत बोडे बाग्लुङ पुगेका निमित्त प्रमुख जिल्ला अधिकारी काशिराम शर्मालाई उद्धृत गर्दै समाचारमा जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गोरखा । गोरखाको लाप्राकमा निर्माण गरिएको नमूना वस्ती आगामी वैशामा हस्तान्तरण हुने भएको छ । गैरआवासीय नेपाली संघको अगुवाइमा निर्माण

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-नेपाल समूहका नेता सुरेन्द्र पाण्डेले हिजो प्रतिगमनकारी कदमको विरुद्धमा रहेका शक्तिहरुको बीचको एकता नै

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहका नेताहरु निर्वाचन आयोग पुगेका छन् । पार्टीको नयाँ निर्णयबारे जानकारी गराउन र

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ