सर्वोच्च–विज्ञप्तिको विरोधमा तेस्रो जनआन्दोलनको चेतावनी

१५ फाल्गुन २०६९, मंगलवार १८:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ फागुन । मुलुकको निकासको लागि भन्दै प्रमुख चार दलको आग्रहमा चुनावी सरकारको नेतृत्व लिन प्रधानन्यायाधीश तयार रहेको आशयसहित गत सोमबार सर्वोच्च अदालतले निकालेको विज्ञप्तीप्रति विभिन्न राजनीतिक दलहरुले आपत्ति प्रकट गरेका छन् ।
राष्ट्रिय एकता पार्टी, केशव मैनाली नेतृत्वको चुरेभावर राष्ट्रिय पार्टी र बहुजातीय समावेशी पार्टीले मंगलबार एक विज्ञप्ती निकालेर विभिन्न लोकतान्त्रिक विकल्पहरु बाँकी रहँदा रहँदै न्यायपालिकामा राजनीतिककरण गर्ने षड्यन्त्रस्वरुप प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउन खोजेको भन्दै यसले मुलुकमा निरंकुशताको जन्म गराउने चेतावनी दिएका छन् ।
संवैधानिक सर्वोच्चता, विधिको शासन, शक्ति पृथकीकरण र लोकतान्त्रिक मूल्य मान्यताको रक्षाको लागि जस्तोसुकै मूल्य चुकाउन तयार रहेको स्पष्ट पार्दै  उनीहरुले तेस्रो जनआन्दोलनको चेतावनीसमेत दिएका छन् । यस्तो सहमति र स्वीकारोत्तिले विश्वसामू वेईजत गरेकोसमेत उनीहरुको ठहर छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सिन्धुपाल्चोक । हिजो परेको पानीकाकारण सिन्धुपाल्चोकको हेलम्बु र मेलम्ची क्षेत्रमा भिषण बाढी र पहिरो गएको छ । बाढी र पहिरोबाट