सर्वोच्च–विज्ञप्तिको विरोधमा तेस्रो जनआन्दोलनको चेतावनी

१५ फाल्गुन २०६९, मंगलवार १८:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ फागुन । मुलुकको निकासको लागि भन्दै प्रमुख चार दलको आग्रहमा चुनावी सरकारको नेतृत्व लिन प्रधानन्यायाधीश तयार रहेको आशयसहित गत सोमबार सर्वोच्च अदालतले निकालेको विज्ञप्तीप्रति विभिन्न राजनीतिक दलहरुले आपत्ति प्रकट गरेका छन् ।
राष्ट्रिय एकता पार्टी, केशव मैनाली नेतृत्वको चुरेभावर राष्ट्रिय पार्टी र बहुजातीय समावेशी पार्टीले मंगलबार एक विज्ञप्ती निकालेर विभिन्न लोकतान्त्रिक विकल्पहरु बाँकी रहँदा रहँदै न्यायपालिकामा राजनीतिककरण गर्ने षड्यन्त्रस्वरुप प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउन खोजेको भन्दै यसले मुलुकमा निरंकुशताको जन्म गराउने चेतावनी दिएका छन् ।
संवैधानिक सर्वोच्चता, विधिको शासन, शक्ति पृथकीकरण र लोकतान्त्रिक मूल्य मान्यताको रक्षाको लागि जस्तोसुकै मूल्य चुकाउन तयार रहेको स्पष्ट पार्दै  उनीहरुले तेस्रो जनआन्दोलनको चेतावनीसमेत दिएका छन् । यस्तो सहमति र स्वीकारोत्तिले विश्वसामू वेईजत गरेकोसमेत उनीहरुको ठहर छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत

लुम्बिनी । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले वर्तमान पाँचदलीय गठबन्धन कुनै दल र नेताकाविरुद्ध नभई संविधानको कार्यान्वयन, लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न र