रेग्मी प्रधानमन्त्री हुने नै भए त ?

१४ फाल्गुन २०६९, सोमबार ११:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ फागुन । पदको लोभ र असफलताको आशंकाले अनिर्णित रहेका प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मी अन्ततः मुलुकको मुख्य कार्यकारी अधिकार उपभोग गर्न लालायित बनेका छन् । जनताबीच असफल सिद्ध भएका राजनीतिक दलका नेताहरुले अनुनयविनयका साथ प्रधानन्यायाधीशले चाहेबमोजिम गर्न तत्परता दर्शाएपछि रेग्मी चुनावी सरकारको नेतृत्व गर्न तयार भएका हुन् ।
प्रधानमन्त्री भट्टराईको पहलमा सोमबार बिहान बालुवाटारमा बसेको दलीय बैठकमा आगामी २४ गते हुने विशेष इजलासको सुनुवाईसम्म अन्य प्रकृया मिलाउने र राजनीतिक सहमति गर्ने निर्णय भएको थियो भने । त्यसपछि रेग्मीसँग दलका शीर्षनेतृत्वले छलफल गरेको थियो । छलफलमा एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड, प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई, नेपाली कङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइराला, शेरबहादुर देउवा तथा एमालेबाट अध्यक्ष झनाथ खनाल र खड्गप्रसाद ओली सहभागी थिए।
प्रधानन्यायाधीशले प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारी स्वीकार गरेको समाचार सार्वजनिक भएलगत्तै विभिन्न प्रतिक्रियाहरु आएका छन् । कतिपयले मुलुक अब निर्वाचनको दिशातर्फ अग्रसर भएको दाबी गरे पनि धेरैले फेरि पनि सहमति भाँडिन सक्ने र रात रह्यो अग्राख पलायो भन्ने उखान चरितार्थ हुने सम्भावना रहेको टिप्पणी गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सर्लाही । विषाक्त घरेलु मदिरा सेवनबाट सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–५ पडरियामा आठ जनाको मृत्यु भएको छ । नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्रमा पर्ने