आइफोन र आइपडपछि अब एप्पलको आइवाच

१३ फाल्गुन २०६९, आईतवार २१:५४ मा प्रकाशित

एजेन्सी/ आइफोन र आइपडको निर्माणबाट प्रविधिको दुनियाँमा तहल्का मच्चाएको एप्पल कम्पनीले अब आईवाच अर्थात् स्मार्ट घडी उत्पादन गर्ने भएको छ । अमेरिकी पेटेन्ट अफिसलाई उद्धृत गर्दै एजेन्सीहरुले जनाएअनुसार हालै मात्र एप्पल कम्पनीले नयाँ प्रविधिको एक पेटेन्टका लागि आवेदन गरेको छ । बताइएअनुसार एप्पलले गुपचुप रुपमै सन् २०११ को अगस्टदेखि नै स्मार्टवाच निर्माणको काम सुरु गरेको थियो । यसरी आइफोन र आइपडपछि एप्पलले आइवाचको तयारी गरिसकेको छ ।
जानिफकारहरुका अनुसार एप्पल जुन किसिमको उपकरण निर्माणको तयारी गरिरहेको छ त्यो चुरा या बालाजस्तै हातको नाडीमा पहिरिने वस्तु नै हुनेछ । नाडीमा बाँध्ने उक्त उपकरण सम्पर्क फोन, टेब्लेट या ल्यापटपसँग हुन्छ र घडीमार्फत् उक्त उपकरणबाट काम लिइन्छ । यस्तो स्मार्टवाचको बारेमा केही वर्षअघिदेखि नै चर्चा चल्दैआएकोमा हालै मात्र उक्त कल्पना साकार हुने प्रविधि पत्ता लागेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एप्पल र सामसुङ इलेक्ट्रोनिक्सले ट्याब्लेट कम्प्युटरको बजारमा क्रमशः पहिलो र दोस्रो स्थान ओगट्न सफल भएका छन् । २१ औं काउन्टरपोइन्ट

काठमाडौं । जल तथा मौसम विज्ञान विभागले दूरसञ्चार सेवाप्रदायकसँग सहकार्य गरेर बाढीको पूर्वसूचना सर्वसाधारणको मोबाइलमा पठाउन थालेको छ । बाढी पूर्वानुमान

विश्वकै अग्रणी सूचना प्रविधि कम्पनी एप्पलले तार विना चार्ज गर्न मिल्ने आइप्याड चाडै नै बजारमा ल्याउने जनाएको छ । अहिले

काठमाडौँ । अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले यो दशकको अन्त्यसम्ममा शुक्रग्रहबारे जान्न दुईवटा अन्तरिक्ष मिसन सञ्चालन गर्ने जनाएको छ। सँगैको पृथ्वी

आजको प्रमुख समाचार