‘अब प्रतिपक्षको प्रस्ताव स्वीकार गर्ने पालो’

१३ फाल्गुन २०६९, आईतवार २०:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १३ फागुन । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य नविन्द्रराज जोशीले प्रचण्ड, बाबुराम र मधेसी मोर्चाका सबै प्रस्तावलाई प्रतिपक्षले स्वीकार्दा पनि उनीहरुको सत्तालिप्साका एजेण्डाहरु एकपछि अर्को गर्दै अगाडि सारेका कारण उनीहरुको प्रस्ताव फेल हुन पुगेको दावी गर्दै अव उनीहरुले प्रतिपक्षी दलको प्रस्तावलाई स्वीकार्नु पर्ने धारणा अघिसारेका छन् । 
नेविसंघका पूर्व सहमहामन्त्री निलकण्ठ रिजालद्वारा लिखित नेपाल विद्यार्थी संघको संगठन सुदृढीकरणका लागि सांगठानिक, राजनैतिक एवं शैक्षिक दृष्टिकोणसहितको अवधारणा पत्र आइतबार राजधानीमा सार्वजनिक गर्दै जोशीले भने– ‘लोकतन्त्रलाई समाप्त पारी सर्वसत्तावाद लाद्न खोज्ने माओवादीको अस्तित्व समाप्त हुन्छ ।’
सो अवसरमा नेविसंघ पूर्व अध्यक्ष गुरुराज घिमिरेले अहिलेका राजनीतिज्ञहरुले प्रचण्डका वरिपरी घुमेकाले संकटकालको निकास निस्कन नसकेको आरोप लगाए भने पूर्व अध्यक्ष कल्याण गुरुङले नेविसंघले सर्वसत्तावादको वकालत गर्नेहरुसँग भिड्न नसके यो भन्दा पनि कमजोर अवस्थामा पुग्ने चेतावनी दिए । पूर्व केन्द्रीय सदस्य उर्मिला थपलियाले अहिलेको अन्तिम निर्णय निर्वाचन भएकाले निर्वकल्प निर्वाचनमा जानुपर्ने बताईन् ।
अवधारणा पत्रका लेखक निलकण्ठ रिजालले भने– ‘अवको नेवि संघ नम्र, विवेकशील, संस्कारित र प्रशिक्षित हुन जरुरी छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

योङ स्टार क्लबद्वारा सञ्चालित सामुदायिक रेडियो सोलु एफएमका कार्यालयमा आगलागी भएको छ । आज विहान लागेको आगलागी नियन्त्रणमा आइसकेको रेडियो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सोमबार पोखरामा गण्डकी प्रदेशस्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्नुहुने भएको छ । पार्टीको प्रदेश कमिटीले

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका