भारतीय राजदूतले भेटे प्रचण्ड-बाबुराम

१२ फाल्गुन २०६९, शनिबार २१:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ फागुन । दलहरुबीच चुनावी सरकार गठनका लागि प्रयास भइरहेका बेला भारतीय राजदूत जयन्तप्रसादले शनिबार एमाओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसँग भेटघाट गरेका छन् । लाजिम्पाटस्थित प्रचण्डको निवासमा गरिएको भेटघाटमा राजदूत जयन्तले नेपाली राजनीतिमा देखापरेको संकट निकासका लागि भइरहेको प्रयासबारे जिज्ञासा राखेका बताइएको छ । दाहाल र भट्टराईले दलीय प्रयास सकारात्मक रुपमा अघि बढिरहेको जानकारी दिँदै चाँडै निश्कर्षमा पुगिने जवाफ दिएका थिए ।
औपचारिक तवरमा यसरी बताइए पनि भारतीय राजदूत र एमाओवादी नेतृत्वबीचको यो भेटलाई विश्लेषकहरुले विशेष रुपमा अथ्र्याएका छन् । प्रधानन्यायाधीशको नाममा सहमति खोज्ने प्रयास भइरहेकोे परिवेशमा यस भेटघाटपछि अब फेरि प्रचण्डको बोली फेरिने सम्भावना रहेको अनुमान गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत