भारतीय राजदूतले भेटे प्रचण्ड-बाबुराम

१२ फाल्गुन २०६९, शनिबार २१:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ फागुन । दलहरुबीच चुनावी सरकार गठनका लागि प्रयास भइरहेका बेला भारतीय राजदूत जयन्तप्रसादले शनिबार एमाओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसँग भेटघाट गरेका छन् । लाजिम्पाटस्थित प्रचण्डको निवासमा गरिएको भेटघाटमा राजदूत जयन्तले नेपाली राजनीतिमा देखापरेको संकट निकासका लागि भइरहेको प्रयासबारे जिज्ञासा राखेका बताइएको छ । दाहाल र भट्टराईले दलीय प्रयास सकारात्मक रुपमा अघि बढिरहेको जानकारी दिँदै चाँडै निश्कर्षमा पुगिने जवाफ दिएका थिए ।
औपचारिक तवरमा यसरी बताइए पनि भारतीय राजदूत र एमाओवादी नेतृत्वबीचको यो भेटलाई विश्लेषकहरुले विशेष रुपमा अथ्र्याएका छन् । प्रधानन्यायाधीशको नाममा सहमति खोज्ने प्रयास भइरहेकोे परिवेशमा यस भेटघाटपछि अब फेरि प्रचण्डको बोली फेरिने सम्भावना रहेको अनुमान गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा