विद्यार्थीद्वारा आमरण अनसनको चेतावनी

१० फाल्गुन २०६९, बिहीबार ०७:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० फागुन । जानकी मेडिकल कलेजमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुले तीन महिनादेखि बन्द कलेज बन्द हुँदा आफूहरुको भविष्य संकटमा परेको भन्दै तत्काल क्याम्पस नखोलिए आमरण अनसन बस्ने चेतावनी दिएका छन् । विगत ६ महिनादेखि कलेजका कर्मचारीहरुले तलब नपाएको कारण देखाउँदै कलेजका सम्पूर्ण शैक्षिक तथा प्रशाशनिक इकाई बन्द हुँदा विद्यार्थीहरुको भविश्य अनिश्चित दिशातिर धकेलिएको भन्दै प्रशानले तत्कालै कलेज सुचारु नगरे आमरण असनमा बस्ने चेतावनी उनीहरुले दिएका हुन् । 
कलेजमा अध्ययनरत ५० जना विद्यार्थीहरुले पत्रकार सम्मेलनमार्फत् नेपाल मेडिकल काउन्सिल र इन्च्युट अफ मेडिसिनले समेत कलेजमा अध्ययनरत ६ सय विद्यार्थीहरुको भविश्यमा खेलवाड गरेको आरोप लगाए । उनीहरुले एमविविएस, विएस्सी, विएन र पिसिएल नर्सिङ मा अध्ययनरत सम्पूर्ण विद्यार्थीहरुले पढाईबाट बञ्चित हुनुपरेको भन्दै सरोकारवाला कलेज प्रशासन, सिडियो कार्यालय, एसपी कार्यालय र जिल्ला शिक्षा कार्यालयसमेतलाई जानकारी गर्दा कुनै सुनुवाई नभएकोले आपूmहरु बाध्य भएर आन्दोलन जानुपरेको जानकारी दिए । उनीहरुले केन्द्रमा आवद्ध सम्बन्धित निकाय डिनको कार्यालय, एनएमसीका चिफसमेतलाई भेटदा कुनै सुनुवाई नभएकाले बाध्य भएर पत्रकार सम्मेलन गर्नुपरेको प्रस्ट्याउँदै कलेज व्यवस्थापनले नक्कली विरामी र पटनाबाट ल्याइएका भाडाका डाक्टर देखाई अनुगमन निकायमा खटिएका टोलीलाई समेत मोटो रकम दिएको आरोप लगाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

योङ स्टार क्लबद्वारा सञ्चालित सामुदायिक रेडियो सोलु एफएमका कार्यालयमा आगलागी भएको छ । आज विहान लागेको आगलागी नियन्त्रणमा आइसकेको रेडियो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सोमबार पोखरामा गण्डकी प्रदेशस्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्नुहुने भएको छ । पार्टीको प्रदेश कमिटीले

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने