विद्यार्थीद्वारा आमरण अनसनको चेतावनी

१० फाल्गुन २०६९, बिहीबार ०७:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० फागुन । जानकी मेडिकल कलेजमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुले तीन महिनादेखि बन्द कलेज बन्द हुँदा आफूहरुको भविष्य संकटमा परेको भन्दै तत्काल क्याम्पस नखोलिए आमरण अनसन बस्ने चेतावनी दिएका छन् । विगत ६ महिनादेखि कलेजका कर्मचारीहरुले तलब नपाएको कारण देखाउँदै कलेजका सम्पूर्ण शैक्षिक तथा प्रशाशनिक इकाई बन्द हुँदा विद्यार्थीहरुको भविश्य अनिश्चित दिशातिर धकेलिएको भन्दै प्रशानले तत्कालै कलेज सुचारु नगरे आमरण असनमा बस्ने चेतावनी उनीहरुले दिएका हुन् । 
कलेजमा अध्ययनरत ५० जना विद्यार्थीहरुले पत्रकार सम्मेलनमार्फत् नेपाल मेडिकल काउन्सिल र इन्च्युट अफ मेडिसिनले समेत कलेजमा अध्ययनरत ६ सय विद्यार्थीहरुको भविश्यमा खेलवाड गरेको आरोप लगाए । उनीहरुले एमविविएस, विएस्सी, विएन र पिसिएल नर्सिङ मा अध्ययनरत सम्पूर्ण विद्यार्थीहरुले पढाईबाट बञ्चित हुनुपरेको भन्दै सरोकारवाला कलेज प्रशासन, सिडियो कार्यालय, एसपी कार्यालय र जिल्ला शिक्षा कार्यालयसमेतलाई जानकारी गर्दा कुनै सुनुवाई नभएकोले आपूmहरु बाध्य भएर आन्दोलन जानुपरेको जानकारी दिए । उनीहरुले केन्द्रमा आवद्ध सम्बन्धित निकाय डिनको कार्यालय, एनएमसीका चिफसमेतलाई भेटदा कुनै सुनुवाई नभएकाले बाध्य भएर पत्रकार सम्मेलन गर्नुपरेको प्रस्ट्याउँदै कलेज व्यवस्थापनले नक्कली विरामी र पटनाबाट ल्याइएका भाडाका डाक्टर देखाई अनुगमन निकायमा खटिएका टोलीलाई समेत मोटो रकम दिएको आरोप लगाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच गएराति करिब तीन घन्टा भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस