सुनामीपीडितलाई सुनको इँटा उपहार

९ फाल्गुन २०६९, बुधबार ०९:४१ मा प्रकाशित

एजेन्सी/ दुई वर्षअघि आएको सुनामीका कारण तहसनहस बनेको जापानको मियागी प्रान्तस्थित इसिनोमिकी नामक माछा मार्ने बन्दरगाहमा आजभोलि पार्सलमार्फत सुनको इँटा प्राप्त हुन थालेपछि मानिस आश्चर्यमा पर्न थालेका छन् । त्यसरी सुन राखेर पार्सल पठाउनेले आफ्नो कुनै पहिचान नदिएको विषयले झन् कुतूहल पैदा गरेको एजेन्सीहरूले उल्लेख गरेका छन् । त्यहाँ पुनर्निर्माणको काममा कार्यरत सुनामी सहायता समूह एवम् माछा बजारमा काम गर्नेहरूलाई दुई किलोग्राम तौलको सुनको इँटा डेढ साताअघि मात्र प्राप्त भएको छ, जसको हालको बजार मूल्य कमसेकम पनि दुई लाख पचास हजार यूएस डलर पर्छ । पार्सलमार्फत सुन प्राप्त हुने घटना दोहोरिन थालेको बताइन्छ । स्थानीय अखबारहरूले यस घटनालाई ‘सुनौलो सद्भावना’ भन्ने नाममा पुकार्न थालेका छन् ।
दुई वर्षअघि जापानमा आएको नौ रेक्टर स्केलको भूकम्प तथा विशाल सुनामीका कारण १९ हजार मानिसको ज्यान गएको थियो भने फुकुसिमा परमाणु संयन्त्रसमेत ध्वस्त भएको थियो । यस्तै टोकियोभन्दा तीन सय ५० किलोमिटर उत्तरपूर्वमा पर्ने इसिनोमिकीमा पनि तीन हजार मानिसको ज्यान जानुका साथै ४० हजारभन्दा बढी घर भत्किएका थिए ।
बन्दरगाह तथा फिस मार्केट कम्पनी लिमिटेडका प्रमुख क्युनिओ सुनोले दुई किलो वजनको सुनका इँटा आफ्नो नाममा प्राप्त भएको स्वीकार गर्दै पठाउने व्यक्तिले आफ्नो नाम–ठेगाना उल्लेख नगरेको पुष्टि गरेका छन् । उनले उक्त धनलाई स्थानीय माछाबजारको पुनर्निर्माणमा उपयोग गरेर दाताको भावनाको सम्मान गरिने बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एजेन्सी । बेलायतका प्रधानमन्त्री कार्यालयले बर्किघम प्यालेससँग लकडाउनका बीचमा पार्टी गरेकोमा माफी मागेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी आवास ‘१० डाउनिंग

चीनले आफ्नो मुख्य भूमि (मेन ल्यान्ड) मा बिहीबारसम्म २.९२ अर्बभन्दा बढी कोभिड–१९ खोपको मात्रा दिएको छ। राष्ट्रिय स्वास्थ्य आयोगको तथ्यांक

काठमाडौँ । उत्तर कोरियाले क्षेप्यास्त्र परीक्षणलाई लिएर अमेरिकाले लगाएको नयाँ प्रतिबन्धप्रति कडा ‘प्रतिक्रिया’ हुने चेतावनी दिएको छ । ‘हाइपरसोनिक’ मिसाइलको

लन्डन । बेलायतमा कुनै नागरिक कोभिड सङ्क्रमित भएपछि बस्नुपर्ने सेल्फ आइसोलेसनको समय पाँच दिनमा छोट्याइएको छ । यसअघि सात दिन