संगीतकार रामकृष्ण त्रिपाठीलाई बेलायतमा महत्वपूर्ण एवार्ड हासिल

७ फाल्गुन २०६९, सोमबार २१:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ फागुन । धादिङ मलेखुमा जन्मिएर बाल्यकालदेखि नै संगीत सिर्जनामा लागिपरेका र संगीत क्षेत्रमा केही गर्ने उद्देश्यका साथ विगत ६ वर्षदेखि लण्डन बस्दै आएका रामकृष्ण त्रिपाठी सामवेदले ब्रिटिश टिभी प्रोडक्शनका क्षेत्रमा प्रदान गरिने सर्वोत्कृष्ट अवार्ड ‘फ्रिलान्सर अफ दि इयर ०१२’ हासिल गरेका छन् । बेलायतमा कार्यरत तीनसय बढि टेलिभिजन तथा फिल्मकर्मीहरुको प्रतिष्पर्धामा उनले अन्तिम नोमिनेशनमा परेका अन्य पांच जनालाई उछिन्दै सो अवार्ड प्राप्त गरेको एजेन्सीहरुले जनाएका छन् । विशेषगरि फिल्म, टेलिभिजन, रेडियो, नाटक र कमर्सियल विज्ञापन क्षेत्रमा कार्यरत फ्रिलान्सरहरुमध्ये उत्कृष्ट काम गर्नेलाई सो अवार्ड दिइन्छ । टप गियर, एन इडियट अवोर्ड, द एप्रेनटाइस, द वन्ली वे इज इसेक्स् जस्ता विग प्रोजेक्टमा काम गरिसकेका युवा संगीतकार
त्रिपाठीले बीबीसी, डिस्कभरी, नेशनल जियोग्राफी, आइटिभी, च्यानल फोरजस्ता माध्यमहरुमा समेत काम गरिसकेका छन् । बेडफोर्डसायर युनिभर्सिटीबाट टेलिभिजन प्रोडक्शनमा तीन वर्षे बीए अनर्स गरेका उनी हाल बेलायतको नेशनल फिल्म एण्ड टेलिभिजन स्कुलमा डिजिटल पोष्ट प्रोडक्शनमा छात्रवृत्तिमा एमए अध्ययनरत छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ले एउटै मञ्चबाट संयुक्त सम्बोधन गर्ने भएका छन् । शुक्रबार दिउँसो

जापानी अर्बपति युसाकु मेजावाले चन्द्रमा भ्रमण गर्नका लागि आठ जना सर्वसाधारणको खोजी गरिरहेका छन् । मेजावाले आफ्नो ट्वीटर अकाउन्ट मार्फत

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट विप्लव समूहका नेता, कार्यकर्ता पक्राउ नगर्न सरकारले प्रहरीलाई निर्देशन दिएको छ । विप्लव समूहसँग वार्ता सुरु