‘चारै दलका नेता विदेशीका गोटी’ : माओवादी प्रवक्ता भुषाल

७ फाल्गुन २०६९, सोमबार ०८:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ फागुन । प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार गठन गर्ने प्रस्तावको तिब्र विरोध गर्दै आएको नेकपा-माओवादीले प्रमुख चार दलका शीर्ष नेतृत्वहरु विदेशीको गोटी बनेको आरोप लगाएको छ । सो पार्टीका प्रवक्ता पम्फा भुषालले न्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने डिजाइन एक महिनाअघि नै नयाँदिल्लीबाट नेपाल प्रवेश गरेको दाबी गरिन् । आफ्नो पार्टीलाई सोबारे त्यतिबेलै सूचना मिलेको उल्लेख गर्दै प्रवक्ता भुषालले को मार्फत् उक्त विदेशी प्रस्ताव नेपालभूमिमा सार्वजनिक हुन्छ भन्ने प्रतीक्षामा आफूहरु रहेका बेला एमाओवादीका प्रचण्डले पार्टी अधिवेशनको अवसर पारेर आफ्नो नयाँ सूत्रका रुपमा बाहिर ल्याएको खुलासा गरिन् ।
दलहरुद्वारा जेठमा गरिने भनिएको निर्वाचन कुनै हालतमा हुन नसक्ने दाबी गर्दै उनले संविधानसभाको चुनावबाट समस्याको समाधान निस्कन नसक्ने भएकोले नेकपा-माओवादीले चुनावमा भाग नलिने पनि स्पष्ट पारिन् । प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा बन्ने सरकारले राजनीतिक दललाई असफल बनाउने तथा शक्ति पृथकीकरणको सिद्धान्तविपरीत हुने भन्दै आफ्नो पार्टीले आन्दोलन थालेको नेतृ भुषालको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत