एनआरएनए फ्रान्सको कानुनी परामर्श कार्यशाला सम्पन्न

७ फाल्गुन २०६९, सोमबार ०४:१९ मा प्रकाशित

निर्मला अर्याल, पेरिस ।  गैर आवासीय नेपाली संघ राष्ट्रिय समन्वय परिषद फ्रान्सको आयोजनामा फ्रान्सको नेपाली समुदायमा लोकप्रिय कानुन ब्याबसायी  गेली मौगिनसंग जानाकारी मूलक भव्य कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

केहि महिना अघि फ्रान्सले फ्रान्समा इजाजत पत्र नभइ बसोबास गर्ने व्यक्तिहरुको लागि विभिन्न परिस्थिति र अवस्था हेरी त्यस्ता व्यक्तिहरुलाई बसोबास तथा काम गर्न पाउने अनुमति पत्र दिने कानून ल्याएको थियो । फ्रान्स मा ४-५ वर्ष देखि नेपाली समुदायको आगमन बढ्दै गएको अबस्थामा नेपाली दाजुभाइ दिदिबहिनीहरुको लागि यो एउटा सुनौलो अवसर प्रतीत भएको छ ।

सरकारले ल्याएको अध्यागमन सम्वन्धी नयाँ नीति, नियम र कानुन सम्वन्धित नेपाली दाजुभाइ दिदीबहिनीहरुले राम्ररी जानाकारी पाउन सकुन र सरकारको नयाँ नीतिको फाइदा धेरै नेपालीले लिन सकुन भन्ने पवित्र र सहयोगी भावनाले एनआरएनए फ्रान्सले यो कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । कार्यक्रम साँ डानीको भव्य सभा कक्षामा संचालन भएको थियो ।

कार्यक्रममा सरकारले ल्याएको नीतिको विभिन्न बुँदा तथा स्थितिको पावरप्वइन्ट प्रिजेन्टेसन बनाइ श्रव्य दृष्यका साथै वकिलले व्याख्या र प्रस्तुति गर्नु भएको थियो । जिज्ञासु नेपालीहरुको सुबिधाको लागि आयोजकले आफ्नो वेब साइट र फेसबुकको माध्यमबाट नेपालीहरुको विभिन्न प्रस्नहरु र जिज्ञासाहरु अग्रिम सङ्कलन गरेर वकिललाई दिनुका साथै उपस्थित सबैले आ-आफ्नो प्रश्नहरु राख्नु भएको थियो । झन्डै तिन घन्टाको यो कार्यक्रमममा वकिलले सबैको प्रस्नको उत्तर दिनुका साथै व्याख्या विवेचना गर्नु भएको थियो ।

कार्यक्रमममा झन्डै १५० जना नेपालीहरुको उपस्थिति थियो । कार्यक्रमको सुरुमा संस्थाले फ्रेन्च भाषा संचालन गर्न गइरहेको कुरा अवगत गर्दै, भाषा पढाउने शिक्षिकालाई उपस्थित गराई वहाको परिचय पनि गरेको थियो ।

नेपाली, र वकिल बिच भाषागत दोभाषेको काम संस्थाका अध्यक्ष निर्मल अर्यालले गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा आयोजक संस्थाका अधिकांश पदाधिकारी र सदस्यहरुको उपस्थिति र सहयोग थियो । आयोजक संस्था एनआरएनए फ्रान्सले कार्यक्रममा उपस्थित हुन नसकेका नेपालीहरुको सहयोगहोस् भन्ने भावनाले कार्यक्रममा प्रस्तुत गरिएको पावरप्वइन्ट प्रिजेन्टेसन आयोजक संस्थाको वेवसाइटमा राख्ने प्रतिबद्ता गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी