न्यायालयपछि अब प्रहरी संगठन मुठ्ठीमा लिने कसरत

६ फाल्गुन २०६९, आईतवार १०:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ माघ । बहालवाला प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने प्रस्ताव ल्याएर मुलुकलाई एिकदलीय निरंकुशतातर्फ लैजाने कसरत गरिरहेको आरोप लागिरहेकै बेला एमाओवादी नेतृत्वको सरकारले आफ्नो खास इन्ट्रेस्टमा महानिरीक्षक बनाएको कुबेरसिंह रानाको कार्याकाल बढाउने कसरत गर्न थालेको बुझिएको छ । नेपाल प्रहरीको सेवा अवधि ३२ वर्ष बनाएर सरकारले आफूलाई अनुकुल हुनेगरी प्रहरी महानिरीक्षक कुवेरसिंह रानालाई तीन वर्षसम्म पदमा राख्ने गृहकार्य अघि बढाएको स्रोतको कथन छ ।
सरकारले प्रहरी नियमावली संशोधन गरी प्रहरीको सेवा अवधि ३२ वर्ष र प्रहरी महानिरीक्षकको पदावधि तीन वर्ष बनाउन लागेको हो । अहिले महानिरीक्षकको पदावधि ४ वर्ष छ । नियमावली संशोधन गरिएपछि महानिरीक्षक भएको १३ महिनामै अवकाश पाउने राना थप २३ महिना पदमा बहाल रहने छन् ।
बताइएअनुसार आफू बाहिरिएपछि पनि आफ्नो स्वार्थअनुकूल चलाउन एमाओवादी र मधेसी गठबन्धन  सरकारले त्यस्तो तयारी गरेको हो ।  प्रधानमन्त्री, गृहमन्त्री र प्रहरीका उच्च अधिकारीको मिलेमतोमा प्रहरी नियमावली संशोधन गरी सेवा अवधि ३२ वर्ष बनाउने तयारी गरिएको दाबी सम्वद्ध स्रोतले गरेको छ । यसका लागि आज आइतबार प्रधानमन्त्रीले मन्त्रिपरिषद् बैठक बोलाएका छन् ।
बताइएअनुसार प्रधानमन्त्री भट्टराई र गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले प्रहरी नियमावली संशोधन गरी कात्तिक मसान्तमा ३० वर्षे सेवा अवधि पूरा गरी अवकाश पाउने रानालाई निरन्तरता दिन विवादास्पद गृहकार्य अघि बढाएका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय