पशुपतिनाथ नै संकटमा परेपछि रक्षा कसले गर्ने ?

६ फाल्गुन २०६९, आईतवार ०९:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ फागुन । कुनै संकट आइपर्दा भगवान पशुपतिनाथले रक्षा गरुन् भन्ने गरिन्छ, तर स्वयम् देवादिदेव महादेवको मन्दिरपरिसरभित्रै चोरी हुन्छ भने रक्षा कसले गर्ने ? यस्तै सवाल पैदा गराएको छ गत शुक्रबार पशुपतिनाथ मन्दिरमा घटेको एक चोरीको घटनाले ।
गत शुक्रबार राती पशुपतिनाथ मन्दिरछेउको बूढानीलकण्ठ मन्दिरमा राखेको दानपत्रबाट चोरी भएको छ । राती करिब १ बजे भएको अनुमान गरिएको चोरीमा छिनोले खोपेर दानपत्र फुटाई भएभरको दान रकम चोरिएको सम्वद्ध निकायले जनाएको छ । राती चारैवटा मुख्य ढोका बन्द रहने मन्दिर परिसरमा चारदेखि पाँचजना सुसरक्षाकर्मी समेत रातभर ड्युटीमा खटिन्छन् । मन्दिरको निगरानीका लागि एक दर्जनभन्दा बढी सिसीक्यामरा पनि जडान गरिएका छन् । यस्तोमा चोरीको घटना हुनु गम्भीर विषय त बनेकै छ सबैलाई आश्चर्यमा पनि पारेको छ । मन्दिरभित्रैका व्यक्ति र सुरक्षाकर्मीको मिलेमतोविना चोरीको यस्तो घटना सम्भव नहुने पशुपति क्षेत्रविकास कोषका सदस्यसचिव सुशील नाहटाले प्रतिक्रिया दिएका छन् । राति ड्युटीमा खटिएका सुरक्षाकर्मी, सिसीक्यामरा निरीक्षणलगायत छानबिन सुरु गरिएको पनि उनले बताए ।
स्मरण रहोस्, पशुपतिनाथ मन्दिर सुरक्षाका लागि सरकारले सशस्त्र र नेपाल प्रहरीका करिब एक सय प्रहरी खटाएको छ । जनपदका बत्तीस र बाहिर सशस्त्रका पैतालीस जना प्रहरीले सुरक्षा दिंदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच गएराति करिब तीन घन्टा भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस