पशुपतिनाथ नै संकटमा परेपछि रक्षा कसले गर्ने ?

६ फाल्गुन २०६९, आईतवार ०९:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ फागुन । कुनै संकट आइपर्दा भगवान पशुपतिनाथले रक्षा गरुन् भन्ने गरिन्छ, तर स्वयम् देवादिदेव महादेवको मन्दिरपरिसरभित्रै चोरी हुन्छ भने रक्षा कसले गर्ने ? यस्तै सवाल पैदा गराएको छ गत शुक्रबार पशुपतिनाथ मन्दिरमा घटेको एक चोरीको घटनाले ।
गत शुक्रबार राती पशुपतिनाथ मन्दिरछेउको बूढानीलकण्ठ मन्दिरमा राखेको दानपत्रबाट चोरी भएको छ । राती करिब १ बजे भएको अनुमान गरिएको चोरीमा छिनोले खोपेर दानपत्र फुटाई भएभरको दान रकम चोरिएको सम्वद्ध निकायले जनाएको छ । राती चारैवटा मुख्य ढोका बन्द रहने मन्दिर परिसरमा चारदेखि पाँचजना सुसरक्षाकर्मी समेत रातभर ड्युटीमा खटिन्छन् । मन्दिरको निगरानीका लागि एक दर्जनभन्दा बढी सिसीक्यामरा पनि जडान गरिएका छन् । यस्तोमा चोरीको घटना हुनु गम्भीर विषय त बनेकै छ सबैलाई आश्चर्यमा पनि पारेको छ । मन्दिरभित्रैका व्यक्ति र सुरक्षाकर्मीको मिलेमतोविना चोरीको यस्तो घटना सम्भव नहुने पशुपति क्षेत्रविकास कोषका सदस्यसचिव सुशील नाहटाले प्रतिक्रिया दिएका छन् । राति ड्युटीमा खटिएका सुरक्षाकर्मी, सिसीक्यामरा निरीक्षणलगायत छानबिन सुरु गरिएको पनि उनले बताए ।
स्मरण रहोस्, पशुपतिनाथ मन्दिर सुरक्षाका लागि सरकारले सशस्त्र र नेपाल प्रहरीका करिब एक सय प्रहरी खटाएको छ । जनपदका बत्तीस र बाहिर सशस्त्रका पैतालीस जना प्रहरीले सुरक्षा दिंदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकार र विप्लव समूहबीचको औपचारिक वार्ता आजदेखि सुरु भएको छ । आज बिहान दुवै समूहको पहिलो चरणको औपचारिक

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहले आज बुधबार दिनभर बैठकैबैठक राखेका छन् । कसरी अघि बढ्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई

वर्षौँदेखि कालीगण्डकी नदीको अवैधरूपमा दोहन हुँदै आएको छ । देश सङ्घीयतामा गइसकेपछि गण्डकी प्रदेश सरकारले नदीजन्य पदार्थको उत्खनन तथा निकासी

टीकापुर । सन्तानको रहर पुगेकाहरुका लागि सञ्चालन गरिएको स्थायी बन्ध्याकरण शिविरमा दुई दिनमा ४६ जनाले सेवा लिएका छन् । पहिलो