प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार बनाउन मुख्य बिपक्षी दलहरु सहमत

५ फाल्गुन २०६९, शनिबार २१:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ फागुन । एमाओवादी सहितको मुख्य बिपक्षी दलहरु बीच शनिबार भएको छलफलमा प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्न मुख्य बिपक्षी दलहरु सहमत भएका छन् । शीलत निवासमा शनिबार राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवको उपस्थितिमा भएको छलफलमा एमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरुले रेग्मीको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्ने सैद्धान्तिक सहमतिगरेका हुन् । शीलत निवासमा शनिबारनै सरकार गठनसहितका विषयमा प्याकेजमा सहमतिका खोज्नका लागि लागि मुख्य चार दलबाट २ जना प्रतिनिधि रहेको कार्यदल गठन समेत गरेका छन् । कार्यदलमा एकीकृत नेकपा माओवादीबाट कृष्णबहादुर महरा र खिमलाल देवकोटा, कांग्रेसबाट विमलेन्द्र निधी र मिनेन्द्र रिजाल, एमालेबाट भीम रावल र अग्नि खरेल तथा मधेसी मोर्चाबाट जितेन्द्र देव र हृदयेश त्रिपाठी रहेका छन् । मुख्य दलको प्रनितिधित्व रहेको कार्यदलले जेठ १५ भित्र चुनाव गर्ने गरि सरकार गठन र दैनिक प्रशासन सञ्चालन विधी र संरचना लगायतका विषयमा सहमितको बुदा तय गर्नेछ । कार्यदलले सहमतिको मस्यौदा तयार पारेपछि आइतबार बस्ने मुख्य दलका शीर्ष नेताहरुको बैठकले सरकार गठन  र निर्वाचन तिथि र प्रक्रिया बारे टुङ्गो लगाउने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत