चैत मसान्तभित्र शिविर खाली गर्ने विशेष समितिको निर्णय

१८ चैत्र २०६८, शनिबार ०७:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ चैत । सेना समायोजन विशेष समितिले यही चैत मसान्तभित्र माओवादी लडाकुका शिविर खाली गर्ने निर्णय गरेको छ । नयाँ वानेश्वरस्थित कार्यालयमा बसेको विशेष समितिको आज बसेको बैठकले चैत मसान्तभित्रै समायोजनाको काम सुरु गरी शिविर खाली गर्ने निर्णय गरेको हो । अर्थमन्त्री तथा माओवादीका तर्फबाट विशेष समितिका समस्या वर्षमान पुनले चैत मसान्तभित्र लडाकू समायोजनका लागि नेपाली सेनालाई जिम्मा लगाउने र कन्टेनरमा रहेका हतियार राज्यलाई जिम्मा लगाएने निर्णय भएको जानकारी दिनुभयो । गत वर्ष माओवादी लडाकुका शिविर विशेष समिति मातहत आएपनि हतियारको कण्टेनर लडाकुकै कन्ट्रोलमा थियो । समायोजन रोजेका लडाकुलाई यसै अवधिभित्र स्वेच्छिक अवकासको मौका दिने सहमति भएको पनि उहाँले बताउनुभयो । समाजोजनसम्बन्धी भएको निर्णयलाई विपक्षी दलहरुले सरकारात्मक उपलव्धी भनेका छन् । विशेष समिति एवम् काङ्गे्रस नेता डा. रामशरण महतले लडाकूका शिविर खाली गर्ने निर्णयपछि संविधान निर्माणको काम सकारात्मक ढङ्गले अगाडि बढाउने सहमति भएको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत

काठमाडौं । नेकपा एमालेमा विवाद समाधानका लागि निरन्तर छलफल भइरहेको छ । विवाद समाधानका लागि पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओली

काठमाडौं । देशभित्र निर्माणाधीन अवस्थामा रहेका जलविद्युत् एवं प्रसारण लाइन आयोजनालाई समयमा पूरा गर्नेतर्फ ध्यान नदिइएको भन्दै सरकारले नेपाल विद्युत्