चैत मसान्तभित्र शिविर खाली गर्ने विशेष समितिको निर्णय

१८ चैत्र २०६८, शनिबार ०७:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ चैत । सेना समायोजन विशेष समितिले यही चैत मसान्तभित्र माओवादी लडाकुका शिविर खाली गर्ने निर्णय गरेको छ । नयाँ वानेश्वरस्थित कार्यालयमा बसेको विशेष समितिको आज बसेको बैठकले चैत मसान्तभित्रै समायोजनाको काम सुरु गरी शिविर खाली गर्ने निर्णय गरेको हो । अर्थमन्त्री तथा माओवादीका तर्फबाट विशेष समितिका समस्या वर्षमान पुनले चैत मसान्तभित्र लडाकू समायोजनका लागि नेपाली सेनालाई जिम्मा लगाउने र कन्टेनरमा रहेका हतियार राज्यलाई जिम्मा लगाएने निर्णय भएको जानकारी दिनुभयो । गत वर्ष माओवादी लडाकुका शिविर विशेष समिति मातहत आएपनि हतियारको कण्टेनर लडाकुकै कन्ट्रोलमा थियो । समायोजन रोजेका लडाकुलाई यसै अवधिभित्र स्वेच्छिक अवकासको मौका दिने सहमति भएको पनि उहाँले बताउनुभयो । समाजोजनसम्बन्धी भएको निर्णयलाई विपक्षी दलहरुले सरकारात्मक उपलव्धी भनेका छन् । विशेष समिति एवम् काङ्गे्रस नेता डा. रामशरण महतले लडाकूका शिविर खाली गर्ने निर्णयपछि संविधान निर्माणको काम सकारात्मक ढङ्गले अगाडि बढाउने सहमति भएको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौँ । राष्ट्रिय ध्वजावाहक नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स)ले ओमानको मस्कटबाट ५६० थान अक्सिजन सिलिण्डर ल्याएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासंघ च्यानल नेपाल शाखाका अध्यक्ष शान्तिराम कार्कीको कोरोना संक्रमणबाट निधन भएको छ । दुई सातादेखि काठमाडौंको