शक्ति पृथकिकरण बिपरित हुने :सचिब पोख्रेल

५ फाल्गुन २०६९, शनिबार १९:२५ मा प्रकाशित

 रुपन्देही, ५ फागुन । नेकपा एमालेकासचिव संङ्कर पोखरेलले बहालवाला प्रधान न्यायाधिसको नेतृत्वमा चुवावि परिषद बनाउने प्रस्ताव लोकतान्त्रीक मुल्य मान्यता बिपरित र शक्ति पृथकिकरण बिपरित हुने बताउनुभएको छ ।  उहाँले कानुनको ब्याख्या गर्ने निकायको ब्यक्तिले राजनितिक झमेला पार लगाउन नसक्ने बताउदै एमाओवादीले प्रधानन्यायाधिसको नेतृत्व प्रस्ताव गर्नु चुनाव गर्न नभइ मुलुकलाई थप संकटमा पार्ने षणयन्त्र गरेको समेत बताउनुभएको छ । उहाँले न्यायापालीका र कार्यपालिका प्रमुख एउटै ब्यक्ति हुदा शक्ति सन्तुलन हुन नसक्ने बताउदै भन्नुभयो– सन्तुलन र नियन्त्रण गर्ने निकाय नभए अधिनायकवादको जन्म हुन्छ ।  प्रेस चौतारी नेपाल रुपन्देहीले आज बुटवलमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा नेता पोखरेलले राजनितिक परिवर्तनलाई स्थापित गर्न राजनितिक शक्तिकै नेतृत्व आवश्यक पर्ने बताउदै एमाओवादीले गैर राजनैतिक ब्यक्ति बाहेकको प्रस्ताव ल्याए एमालेले स्वीकार्ने बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो– एमाओवादी वा प्रचण्ड ठिक भनेर होइन, बिकल्पमा राजनितिक नेतृत्व जवाफदेहि बढी हुन सक्छ । उहाँले नेकपा एमालेको आजको बैठकले सहमतिका लागि उचित निर्णय गर्ने बताउदै एमाले लोकतान्त्रीक मुल्य मान्यताका आधारमा टुंगोमा पुग्ने बताउनुभयो । उहाँले प्रधानन्यायाधिसले राजिनामा गरेर आएमा भने चुनावि सरकारको नेतृत्व स्वीकारगर्न सकिने संकेत गर्नुभयो ।  नेता पोखरेलले प्रधानन्यायाधिसको प्रस्ताव एमाओवादीले जेठ १४ पछिको संबैधानीक संकटलाई थप बिस्तार गर्ने षणयन्त्र अनुरुप ल्याएको बताउदै भन्नुभयो– यो सार्वभौम मुलुकलाई अर्धसार्वभौम बनाउने प्रयास हो । कार्यक्रम चौतारी रुपन्देहीका अध्यक्ष प्रदिप आचार्यको अध्यक्षतामा भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत