सेनालाई हेलिकप्टर किन्न तीन अर्ब

५ फाल्गुन २०६९, शनिबार ०४:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ फागुन । नेपाली सेनालाई एमआई७० हेलिकोप्टर खरिदका लागि सरकारले तीन अर्ब रुपियाँ दिने निर्णय गरेको छ । दुईवटा उक्त हेलिकप्टर खरिदका लागि सेनाले केही समयअघि नै रुपियाँ निकास गर्न माग गरेकोमा शुक्रबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले रकम निकासा गर्ने निर्णय गरेको हो ।
सोही बैठकले मन्त्रिपरिषद्का सचिव यज्ञ गौतमको राजीनामा पनि स्वीकृत गरेको छ । सरकारी क्रियाकलापप्रति असन्तुष्ट सचिव गौतमले केही समयअघि राजीनामा बुझाएका थिए ।
यसैगरी, हेटौँडा सिमेन्ट उद्योगमा सुनिल कुमार झा र उदयुपुर सिमेन्ट उद्योगको अध्यक्षमा शिवप्रसाद पटेललाई नियुक्त गर्ने निर्णय पनि सरकारले गरेको छ भने प्रजातन्त्र दिवसका अवसरमा ६६ जना कैदीलाई सजाय मिनाहा गर्न राष्ट्रपति समक्ष सिफारिस गर्ने निर्णय पनि गरेको छ ।
सरकारले सगरमाथा अञ्चल अस्पतालको नाम परिवर्तन गरेर महेन्द्र नारायण स्मृति सगरमाथा अस्पताल राख्ने निर्णय गर्नुका साथै चलचित्र विकास कोषका लागि ५० लाख रुपियाँ उपलब्ध गराउने भएको छ । यस्तै राउटे, कुसुन्डा, चेपाङ तथा बनकरिया जातिलाई बसोबासका लागि कम्तिमा ४० वर्षसम्म कबुलीयत बन र जग्गा उपलब्ध गराउने निर्णय पनि शुक्रबारकै बैठकले गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाल सरकारले महाकाली नदीपूर्वका लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकका सम्बन्धमा आफ्नो धारणा सार्वजनिक गरेको छ । सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयमा

काठमाडौं- विसं १९९० माघ २ गते दिउँसो २:२४ बजे भूकम्प गएको सम्झनामा आज देशभर विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरी आज २४औँ