एलपी ग्यासको भाउ बढ्यो, व्यावसायिक प्रयोजनका लागि नीलो रंगको सिलिण्डर

१ फाल्गुन २०६९, मंगलवार २२:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १ फागुन । पूर्व निर्धारित निर्णयअनुसार सरकारले एलपी ग्यासको दुई रंगको सिलिण्डर बिक्रीवितरण गर्ने भएको छ । यसअनुसार नेपाल आयल निगमले ग्यासको भाउ पनि वृद्धि गरेर प्रतिसिलिण्डर दुईहजार एक सय पुरयाएको छ । यो मूल्य व्यावसायिक उपभोक्ताका लागि हो । घरायसी प्रयोजनका लागि भने प्रतिसिलिण्डर १५ सय पचास मूल्य तोकिएको छ। पहिलेभन्दा यो ८० रुपैयाँ महंगो हो । घरायशी प्रयोजनका लागि सरकारले प्रतिसिलिण्डर ५ सय ५० रुपैयाँ अनुदान दिने भएको छ । 
अबदेखि घरायसी प्रयोजनका लागि ग्यासको रातो सिलिण्डर प्रयोग हुने छ भने व्यावसायिक प्रयोजनमा निलो । चार जनासम्मको परिवारले हरेक महिना एक सिलिण्डरको अनुदान पाउनेछन् । बताइएअनुसार घरासयी प्रयोजनका लागि ग्यास खरिद गर्दा सरकारले प्रदान गरेको खरिद कार्डअनुसार बिल तोकेको बैंकमा पेस गरेपछि अनुदान पाइन्छ । अनुदान दुई महिनाभित्र लिइ सक्नुपर्छ । यसबारे विस्तृत जानकारी पछि सार्वजनिक गरिने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

योङ स्टार क्लबद्वारा सञ्चालित सामुदायिक रेडियो सोलु एफएमका कार्यालयमा आगलागी भएको छ । आज विहान लागेको आगलागी नियन्त्रणमा आइसकेको रेडियो

यांगुन । म्यानमारमा सैन्य शासनको विरोधमा भएको प्रदर्शनमा प्रहरीले चलाएको गोली लागेर एकै दिन १८ जनाको मृत्यु भएको छ ।

काठमाडौ । संघीय संसद सचिवालयले प्रतिनिधि सभा बैठक सञ्चालनको तयारी गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को बैठकले फागुन २३ गते प्रतिनिधि सभा

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सोमबार पोखरामा गण्डकी प्रदेशस्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्नुहुने भएको छ । पार्टीको प्रदेश कमिटीले