तमलोपाका नेता–कार्यकर्ताद्वारा पार्टी परित्याग

१ फाल्गुन २०६९, मंगलवार १६:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १ फागुन । तराई–मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीका केन्द्रीय सदस्य अशोकजंग राणासहित नवलपरासी जिल्लाका २२ नेता–कार्यकर्ताले पार्टीसँग गहिरो असन्तुष्टि रहेको भन्दै सामूहिक राजीनामा दिएका छन् ।
परासी प्रतापपुर गाविसको अठिलहीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी राणासहितका नेता तथा कार्यकर्ताले सामूहिक राजीनामा दिएका हुन् । पार्टीबाट राजीनामा दिनेहरुले राजीनामाको घोषणा गर्दै पे्रस विज्ञप्ति पनि जारी गरेका थिए । केन्द्रीय सदस्य राणासहित राजीनामा दिनेहरुले देशको आधा जनसंख्या रहेको तराई भू–भागको १३ जिल्लामा उखुखेती गरी चिनी उत्पादनमा राष्ट्रलाई आत्मनिर्भर बनाउने प्रयास रहेको छ, तर सरकारमा सहभागी बहुसंख्यक सदस्य उखु उत्पादक क्षेत्रकै भएर पनि उखु किसान र चिनी–उद्योगपतिबीच भएको सम्झौता कार्यान्वयन गराउने सवालमा आँखा चिम्लिएर बसेपछि स्थानीय कार्यकर्ता असन्तुष्ट बन्न पुगेको बुझिएको छ । पटकपटक मन्त्रीहरुलाई लिखित आग्रह गर्दा पनि कार्यान्वयन गराउन नसक्नु लाजमर्दो कुरा रहेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।
विज्ञप्तिमा ‘हामीहरुको आस्था रहेको तराई–मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीका प्रभावशाली मन्त्री हृदयेश त्रिपाठी पनि उखु किसान परिवारकै सदस्य रहेका छन्’ भन्दै किसानले आफ्नो वर्गीय हितका लागि शान्तिपूर्ण आन्दोलन गरिरहेको अवस्थामा प्रशासनद्वारा दमन गर्न लगाएको र किसानलाई दबाउने प्रयास गरेको आरोप असन्तुष्ट पक्षले लगाएको छ । किसानविरोधी कार्य गरेको भन्दै सो कार्यबाट निराश भई नवलपरासीका किसानका हकहितलाई ध्यानमा राखी तराई–मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीको साधारण सदस्यसमेतबाट राजीनामा दिएको पे्रस विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ । तराई–मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीबाट साधारण सदस्यसमेत नरहने गरी राजीनामा दिनेहरुमा जिल्ला प्रवक्ता उमेशचन्द्र यादव, क्षेत्र नं. ६ का क्षेत्रीय उपाध्यक्ष विस्मिल्लाह अन्सारी, प्रतापपुर इकाइ अध्यक्ष खेमनारायण फौज्दार, गुठी परसौनी इकाइ अध्यक्ष लक्ष्मी हरिजन, कुडिया इकाइ अध्यक्ष पृथ्वी विन, क्षेत्रीय सचिव महादेव यादव, क्षेत्रीय प्रतिनिधि रामचन्द्र वर्मा, इकाइ अध्यक्ष गुठी सूर्यपूराका रविस यादवलगायत रहेका छन् । तमलोपा पार्टी परित्यागपछि कुन पार्टी प्रवेश गर्नुहुन्छ भन्न प्रश्नको जवाफमा राजीनामा दिएका केन्द्रीय सदस्य राणाले तत्कालका लागि स्वतन्त्र बस्ने निर्णय गरेको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा