लुम्बिनीमा मनाइयो चिनियाँ नयाँवर्ष

२९ माघ २०६९, सोमबार २२:४६ मा प्रकाशित

रुपन्देही, २९ माघ । महामानव गौतम बुद्धको जन्मस्थान लुम्बिनीमा चिनियाँ नयाँबर्ष मनाइएको छ । चिनियाँ मन्दिरमा फुल, अछेता र फलफुलचढाउने गर्दै आएको नेपाल–चीन मैत्री समाजले यस बर्ष भने कार्यक्रम लुम्बिनीमै आयोजना गरी सम्पन्न गरेको छ । लुम्बिन स्थित चिनियाँ गुम्बाका द्धितिय गुरु मिङ हावले बिश्वशान्तिको कामना गर्दै पवित्र लुम्बिनीबाट समस्त बुद्ध धर्मालम्बीहरुलाई शुभकामना आदानप्रदान गर्न पाएकोमा आफु खुसी भएको बताए । नेपाल–चीन मैत्री समाजका तर्फबाट प्रकाशित नेपाल र चीनसम्बन्धी जानकारीमुलक स्मारिका  पनि कार्यक्रममा चिनिया मन्दिरका द्धितिय गुरु र लुम्बिनी बिकास कोषका सदस्य–सचिव अजितमान तामाङले संयुक्त रुपमा लोर्कापण गरेका थिए । लूम्बिनीस्थित चिनियाँ बौद्ध गुम्बामा चिनियाँ गुरुहरु, लुम्बिनी बिकास कोषका पदाधिकारीहरु, नेपाल–चीन मैत्री समाज लुम्बिनीका पदाधिकारीहरु, लुम्बिनीस्थित बिभिन्न गुम्बाका भिक्षुहरु, स्थानिय समाजसेबी, पत्रकार, प्राध्यापक, साहित्यकारहरुको समेत उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सिन्धुपाल्चोक । हिजो परेको पानीकाकारण सिन्धुपाल्चोकको हेलम्बु र मेलम्ची क्षेत्रमा भिषण बाढी र पहिरो गएको छ । बाढी र पहिरोबाट